• Неодамнешно
Лицето Боја,0.11 оз Лицето Тело Бои Шминка Сликарство Материјали,Професионално Тело Facepaints за Возрасни Деца,се Соочуваат со Сликарството за Уметност ноќта на Вештерк

Лицето Боја,0.11 оз Лицето Тело Бои Шминка Сликарство Материјали,Професионално Тело Facepaints за Возрасни Деца,се

Buyers rating:
DEN 270.96

Количина на стоки

ШИРОКО се КОРИСТИ ⭆ се Соочуваат со сликарството може да се користи директно или се меша со други бои за да се создаде модел ви се допаѓа.Тоа е најчесто се користат за COSPLAY, театарски претстави, сценски претстави, carnivals, роденден партии, играње на улоги, ноќта на Вештерките костим партии и други активности.ВИСОКО-КВАЛИТЕТНИ БОИ ⭆ На лице и тело сликарство е светла во боја и лесно да се наслика, обезбедување на вас со целосна покриеност и светли бои, што ќе ви овозможи да се создаде таписерии и модерен шминка да се издвоите од толпата!.ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ ⭆ на Лицето и телото слика е на база на вода тело сликарство пигмент.Тоа може да бидат исчистени од бришејќи го со влажни марамчиња или миење тоа директно со вода.Исто така може да бидат избришани со професионална шминка смена и шминка смена брише.Се СРЕТНЕ ВАШАТА СЛИКА ТРЕБА ⭆ Шарени, висок квалитет на лицето слика резерви.Натопи четка во вода за да се прилагоди на концентрација и може да се подготви.Тоа се суши брзо и има висок нијансирање моќ.Тоа ви овозможува долготрајни, одлично ги покриваат способност, и тоа не е лесно да се промени бојата или пукнатина.БЕЗБЕДНОСТ И ЗДРАВА ⭆ растворливи во Вода, пигмент со благи состојки, погоден за повеќето типови на кожа.За индивидуалните разлики во кожата и чувствителност, препорачливо е да се изврши една мала област на кожата тестирање пред да се користат.Како да го Користите : растворлив во Вода пигменти, додека четка е натопена во вода за да се прилагоди на соодветни на концентрацијата да се подготви, нема потреба да додадете вода во боја Спецификација : Предмет Тип : Лице Боја Нето Содржина : 3g/0.11 оз Дозирање : Општо земено, една кутија може да ги привлече три полни лица на возрасни, во зависност од лични цртање навики и отпад на ниво на Чистење Метод : Вода растворлив бојата, избришете со влажна брише или исплакнете директно со вода Пакет Листа : 1 x Тело Боја.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Face Paint
Net Content:
3g/0.11oz
Dosage:
Generally, one box can draw three full faces of adults, depending on personal drawing habits and waste level
Cleaning Method:
Water soluble paint, wipe with wet wipes or rinse directly with water
Package List:
1 x Body Paint :

Купувачи како што сакаат

Weiyirot Аквариум Пумпа Додатоци Риба Резервоар За Воздух Камен Безбедно Ѕид Меур Цевка Аерација Цевка Слатководни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Weiyirot Аквариум Пумпа Додатоци Риба Резервоар За Воздух Камен Безбедно Ѕид Меур Цевка Аерација Цевка Слатководни

Балон цевки може да биде продолжен, двојно цевки може лесно да биде поврзан со пластичен конектор, така

DEN 225.36