• Неодамнешно
2 Парчиња Силиконски Фах Смола Мувла Голем Правоаголник Возен Фах Мувла Овална Епоксидна Кастинг Увеселителен парк Мувла Смола Служат Одбор Мувла Накит Носителот

2 Парчиња Силиконски Фах Смола Мувла Голем Правоаголник Возен Фах Мувла Овална Епоксидна Кастинг Увеселителен

Buyers rating:
DEN 287.76

Количина на стоки

DIY како сакате : со голем правоаголник возен фах мувла и овална смола калапи, можете да направите вашиот сопствен смола фах според вашиот сопствен избор, како и додавање на шарени sequins, сушени цвет, сјајна објекти и други мали decors (не е вклучен) во калап, и да се создаде убава занаети.Што добивате : пакет доаѓа со 2 парчиња силиконски фах смола калапи во различни форми, кои ќе ви овозможи да се направи видови на ракотворби според вашата желба, само им даде целосна претстава за вашиот DIY идеи и DIY занаети со вашето семејство или пријатели заедно.Лесно да се demold : овална епоксидна кастинг увеселителен парк калапи се лесно да се ослободи, по смола е целосно исушени, ве молиме пресврт на силиконски калап и ослободување вашиот завршена работа надвор, без лепење или кинење додека мувла одржува својата форма, лесно за ракување.Квалитетот на материјалот и големина на : накит носителот калапи се направени на квалитетот на силиконски материјал, издржлив и флексибилни, можете да ги применуваат постојано во секојдневниот живот; правоаголникот силиконски калап се прибл. 27 x 19.5 x 1,5 см/ 10.6 x 7.6 x 0.6 инчен, овална мувла е прибл. 21 x 11 x 1 cm/ 8.27 x 4.3 x 0.4 инч.Разноврсна дизајн : нашата смола служат одбор калапи може да се широко се применува за да се направи симпатична плочи, и може да се преземе готови производи за чување на обетки, прстени, монети, клучеви и други мали предмети, исто така можете да ги применуваат како свеќа носителот, бонбони контејнери, цвет садови за мали растенија и така натаму.Како да се исчисти : овошје ужина плоча фах мувла може да се чисти со топла вода и сапун, а потоа избриша чисти со мека крпа.Не користете растворувачи за чистење на мувла.Складирање метод : ве Молиме имајте на смола силиконски калап подалеку од директна сончева светлина и прашина.Како да го користите : Прелива смола во мерење на купот и мешајте полека да се ослободи меурчиња.Ако е потребно, сјај или бојата може да биде додаден.Потоа истурете го во калап и мешајте полека.Нека стои 24 часа и потоа да го извади.Answer : ___________________________ Note : максимална температура на калапи можат да го издржат е 220 целзиусови степени (428 степен Целзиусови).

Карактеристики на стоката

Material:
silicone
Color:
as picture shows
Size:
as picture shows
Quantity:
2 pieces
Package include:
2 x Silicone tray resin molds :
Note:
Please allow a little error on the size due to manual measurement. :
The color might exist slightly difference due to different displays. :

Купувачи како што сакаат

Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Јапонски
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Јапонски

【Флексибилна Работа】Со 3мм девијации дијаметар, и стандард 1 / 4in влезот конектор, има тесна поврзаност �

DEN 1718.16
Леплива Топката Лента Бонбони Боја Декомпресија Играчка, селотејп Топки DIY Виножито Бои Играчки за Деца, Возрасни,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Леплива Топката Лента Бонбони Боја Декомпресија Играчка, селотејп Топки DIY Виножито Бои Играчки за Деца, Возрасни,

【Декомпресија обоени лента】 : Нашата леплива топката лента е погодна за возрасни и деца.Не само што мож

DEN 335.52
Проверете Вентил, Воздушна Пумпа Додатоци Црвено Аквариум Аквариум Проверете Вентил, Нема Враќање за Риба Резервоарот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Проверете Вентил, Воздушна Пумпа Додатоци Црвено Аквариум Аквариум Проверете Вентил, Нема Враќање за Риба Резервоарот

Направени Од Високо Квалитетни Материјали, Цврсти И Издржливи, Удобен И Лесен За Употреба.Функција : Да �

DEN 840.00