• Неодамнешно
OMAX 40X-2500X LED Лабораторија Trinocular Соединение Микроскоп со Двоен Слој Механички Фаза

OMAX 40X-2500X LED Лабораторија Trinocular Соединение Микроскоп со Двоен Слој Механички Фаза

Buyers rating:
DEN 6191.76

Количина на стоки

Вкупно зголемување : 40 X-100 X-250 X-400 X-1000 X-2500 X; Eyepieces : широко поле WF10 X и WF25 X; Цели : achromatic DIN 4 X, 10 X, 40 X(S), 100 X(S, Нафта); Прикажување на глава : 45 степени склони 360 степени swiveling trinocular.Лизгачки прилагодливи interpupillary растојание : 2-3/16inch ~ 2-15/16inch(55~75mm); Окуларни диоптрија прилагодливи на двете eyetubes; Nosepiece : обновлив четворни; Фаза : механички двоен слој големина : 4-1/2inchx 4-15/16inch (115mm 125mm x); Фаза x-y мозочен удар (патување спектар) : 2-13/16inch x 1-3/16inch (70mm x 30мм).Кондензаторот и дијафрагмата : NA1.25 Abbe кондензаторот со ирис дијафрагмата; Пренесува (пониска) илуминатор : LED светло, прилагодлив интензитет; Фокус на вредноста : Коаксијален на грубата и фината копчиња на двете страни.Сите метални механички компоненти; Напојување : AC/DC адаптер, 7.5 V/7.5 W (УЛ одобрени); - Влез : 100-240 VAC. 5-годишна гаранција против производствени дефекти.Оваа OMAX trinocular биолошки соединенија LED микроскоп нуди шест magnifications помеѓу 40 X и 2500 X.На лабораторија за микроскопија доаѓа со 45° склони 360° swiveling trinocular лизгање на гледање главата, два пара на widefield eyepieces со прилагодливи диоптријата на oculars, четири achromatic цели, дамка-отпорни двоен слој механички фаза со скали, груба & казна, фокусирајќи се на двете страни, NA 1.25 Abbe кондензаторот со ирис дијафрагмата и променлива интензитет LED пренесува осветлување систем.Овој тип на микроскопија е совршен за учење на демонстрација и клинички преглед, лаборатории и напредни апликации.Тоа е лесно да се качи електронски окулар (дигитален микроскоп camera) за фотографирање на слики и видео во живо на компјутер.Тоа исто така може да се додаде darkfield кондензаторот за да се префрлите на brightfield микроскоп за darkfield микроскоп.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Алпска Corporation WTJ222 Празник décor, Мулти
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Алпска Corporation WTJ222 Празник décor, Мулти

ПРАЗНИЧНА ДЕКОРАЦИЈА : Земја Дедо Мраз статуа со стабилна изгради обезбедува единствена спин на класич�

DEN 1055.76
Леплива Топката Лента Бонбони Боја Декомпресија Играчка, селотејп Топки DIY Виножито Бои Играчки за Деца, Возрасни,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Леплива Топката Лента Бонбони Боја Декомпресија Играчка, селотејп Топки DIY Виножито Бои Играчки за Деца, Возрасни,

【Декомпресија обоени лента】 : Нашата леплива топката лента е погодна за возрасни и деца.Не само што мож

DEN 335.52
Проверете Вентил, Воздушна Пумпа Додатоци Црвено Аквариум Аквариум Проверете Вентил, Нема Враќање за Риба Резервоарот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Проверете Вентил, Воздушна Пумпа Додатоци Црвено Аквариум Аквариум Проверете Вентил, Нема Враќање за Риба Резервоарот

Направени Од Високо Квалитетни Материјали, Цврсти И Издржливи, Удобен И Лесен За Употреба.Функција : Да �

DEN 840.00
Weiyirot Аквариум Пумпа Додатоци Риба Резервоар За Воздух Камен Безбедно Ѕид Меур Цевка Аерација Цевка Слатководни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Weiyirot Аквариум Пумпа Додатоци Риба Резервоар За Воздух Камен Безбедно Ѕид Меур Цевка Аерација Цевка Слатководни

Балон цевки може да биде продолжен, двојно цевки може лесно да биде поврзан со пластичен конектор, така �

DEN 225.36
Џебен Нож Преклопен Нож, Тактички Нож со Фенерче, Стакло Прекинувач, Клип, Не се лизга Рачка, Лагер за Заклучување,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Џебен Нож Преклопен Нож, Тактички Нож со Фенерче, Стакло Прекинувач, Клип, Не се лизга Рачка, Лагер за Заклучување,

✔Светло Вградена во светилката.Тактички нож е добар помошник во вашата отворено авантура.Вие никогаш н

DEN 335.76