• Неодамнешно
NTN Имајќи 2206EEG15 NTN-SNR Двоен Ред Авто-Усогласување на Топката Лого, Нормално Царинење, Polyamide Кафез, 30 мм Понесе, 62 мм OD, 20 mm Ширина, Двојно Запечатени

NTN Имајќи 2206EEG15 NTN-SNR Двоен Ред Авто-Усогласување на Топката Лого, Нормално Царинење, Polyamide Кафез,

Buyers rating:
DEN 313.92

Количина на стоки

Авто-усогласување имајќи ја за апликации предмет на вратило deflections или misalignments помеѓу вратило и домување.Директно создаден за монтирање на конвенционалните цилиндрични вратило.Polyamide кафез рамномерно простори топки за намали триењето, вибрации и бучава.Нитрилна печати на двете страни да се задржи лубрикант и загадувачи надвор.CN (нормално) радијална внатрешни дозвола за апликации кои не вклучуваат термичка експанзија или атипични прецизност.На SNR двоен ред на авто-усогласување на топката лежишта се корисни за апликации кои бараат висок ротирачка брзина додека вежбате умерена радијална и умерено или ниско axial вчитување.Со двојно топката редови и сферични raceway во надворешниот прстен, овие само-усогласување на топката лежишта може да се компензира за инсталација грешки или окно неусогласеност.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Леплива Топката Лента Бонбони Боја Декомпресија Играчка, селотејп Топки DIY Виножито Бои Играчки за Деца, Возрасни,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Леплива Топката Лента Бонбони Боја Декомпресија Играчка, селотејп Топки DIY Виножито Бои Играчки за Деца, Возрасни,

【Декомпресија обоени лента】 : Нашата леплива топката лента е погодна за возрасни и деца.Не само што мож

DEN 335.52
Проверете Вентил, Воздушна Пумпа Додатоци Црвено Аквариум Аквариум Проверете Вентил, Нема Враќање за Риба Резервоарот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Проверете Вентил, Воздушна Пумпа Додатоци Црвено Аквариум Аквариум Проверете Вентил, Нема Враќање за Риба Резервоарот

Направени Од Високо Квалитетни Материјали, Цврсти И Издржливи, Удобен И Лесен За Употреба.Функција : Да �

DEN 840.00
Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Јапонски
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Јапонски

【Флексибилна Работа】Со 3мм девијации дијаметар, и стандард 1 / 4in влезот конектор, има тесна поврзаност �

DEN 1718.16