• Неодамнешно
Мартин P1 1 MST Черупка, Sintered Челик, Инч, 1 се Роди, 1.9375 OD, 1.94 Должина

Мартин P1 1 MST Черупка, Sintered Челик, Инч, 1 се Роди, 1.9375 OD, 1.94 Должина

Buyers rating:
DEN 407.52

Количина на стоки

Сплит коси черупка за монтажа на макара, sheave, или затегнувачки на диск вратило.Солидна прирабница и двоен-сплит барел подобри concentricity и да се обезбеди силна стегање на вратило.Sintered челик за поголема сила и отпорност на абење од челик.Внесувањето на двете вратило и вози компонента за да се обезбеди повисок вртежен момент капацитет на носивост.Заменлив со поделени коси bushings од различни производители.Оваа Мартин P1 MST сплит коси черупка е направен од sintered челик и се користи за монтирање сплит коси bushed макара, sheave, или затегнувачки на диск вратило.Тоа има солидна страната, и на барел е поделена на две места за да се подобри concentricity и да се обезбеди силна стегање на вратило.На черупка е направен од sintered прав челик за поголема сила и отпорноста на абење од обична јаглероден челик.Тоа е внесено и на окно и на хард дискот компонента за да се обезбеди повисок вртежен момент капацитет на носивост и способноста да се одржи ако на сврзувачки елементи стане лабава, и тоа е заменлива со поделени коси bushings од различни производители.Оваа сплит коси черупка се користи во автомобил, градежништво опрема, земјоделски машини и апарати за дома, меѓу другите.Bushings се цилиндрични делови се користат да се качи pulleys, sheaves, sprockets, или други компоненти за да се вози шахти за пренос на механичка енергија.Повеќето bushings се подели и да има заострените надворешната површина, па тие ќе се стега да вратило кога заострените против заострените понесе на управувано компонента.Тие се направени од издржлив метали како леано железо и челик.Bushings се користи во автомобил, градежна опрема, и машински алати, меѓу другите.Мартин Затегнувачки & Cid произведува моќ на трансмисија и пренесување на производи.Компанијата, основана во 1951 година, и со седиште во Arlington, TX, обезбедува алатки кои ги исполнуваат Американскиот Национален Институт за Стандарди (ANSI), Националната Aerospace Стандард (NAS), и Германскиот Институт за Normung (DIN) стандарди.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Леплива Топката Лента Бонбони Боја Декомпресија Играчка, селотејп Топки DIY Виножито Бои Играчки за Деца, Возрасни,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Леплива Топката Лента Бонбони Боја Декомпресија Играчка, селотејп Топки DIY Виножито Бои Играчки за Деца, Возрасни,

【Декомпресија обоени лента】 : Нашата леплива топката лента е погодна за возрасни и деца.Не само што мож

DEN 335.52
Џебен Нож Преклопен Нож, Тактички Нож со Фенерче, Стакло Прекинувач, Клип, Не се лизга Рачка, Лагер за Заклучување,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Џебен Нож Преклопен Нож, Тактички Нож со Фенерче, Стакло Прекинувач, Клип, Не се лизга Рачка, Лагер за Заклучување,

✔Светло Вградена во светилката.Тактички нож е добар помошник во вашата отворено авантура.Вие никогаш н

DEN 335.76
Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Јапонски
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Јапонски

【Флексибилна Работа】Со 3мм девијации дијаметар, и стандард 1 / 4in влезот конектор, има тесна поврзаност �

DEN 1718.16
Проверете Вентил, Воздушна Пумпа Додатоци Црвено Аквариум Аквариум Проверете Вентил, Нема Враќање за Риба Резервоарот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Проверете Вентил, Воздушна Пумпа Додатоци Црвено Аквариум Аквариум Проверете Вентил, Нема Враќање за Риба Резервоарот

Направени Од Високо Квалитетни Материјали, Цврсти И Издржливи, Удобен И Лесен За Употреба.Функција : Да �

DEN 840.00