• Неодамнешно
FANICEA Лице Телото Боја Масло 24 Бои Професионални SFX Шминка Комплет Противалергиски Не-Токсични Лице Сликарска Палета со 10 Пурпурна Четки за ноќта на Вештерките Cosplay ?

FANICEA Лице Телото Боја Масло 24 Бои Професионални SFX Шминка Комплет Противалергиски Не-Токсични Лице Сликарска

Buyers rating:
DEN 599.76

Количина на стоки

Одличен за по-продажбата на услугата : Ние сме сигурни за квалитетот на нашата FANICEA професионални специјални ефекти sfx шминка за полнење.Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи или не се задоволни со нашите производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт.Ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши вашите проблеми.Најважната мисија е да ги задоволи клиентите и продавница среќно!Пакет : 1x 12 бои лицето наслика 1x 12 бои лицето наслика Б 10x пурпурна четки Како да го Користите : Кожата восок е подобро да не ги користите вашите раце директно, бидејќи раката е топло, кожата восок ќе стане помек како што е сериозна.Ако тоа е премногу мек, тоа ќе се држиме до вашите раце и не е лесно да се обликуваат.Точниот метод е првата употреба на кожата восок нож за да се намали од кожата восок, притиснете го малку со вашите раце и го користи нож да облик на кожата кога цврстина е соодветно.Answer : ___________________________ Note : 1. Избришете го лицето се чисти со влага ја избришат или ткиво. 2.Изберете чиста и соодветна сликарска четка. 3. Промешајте сликам со четка или сунѓер(нема вода или алкохол), можете да го користите една боја или комбинација на различни бои за да се постигне саканата боја. 4. Користат голема четка или сунѓер за да ви даде голема покриеност и светол финиш; употреба на тенка четка за тенки линии и детали, или да користите вашите прсти директно. 5. Почекајте неколку секунди за прв бојата да се исуши пред да аплицираат на следниот. 6. Користете Stencils ако не сте сигурни сликарство неограничена власт или кратко време.СЕ ОТСТРАНАТ ЛЕСНО : 1. Користење водоотпорен шминка смена/маслиново масло да се соочи/четки. (Поради тоа што е на база на масло, наместо на база на вода) 2. Чекање за 5-10 секунди. 3. Бришејќи се чистат со хартиени крпи/памук влошки/сунѓерот прво. 4. За перење со исклучување со чистење на лицето. 5. Миење со вода. 6. Ако не се доволно чисти, повторете го тоа повторно.На база на масло пигменти ќе имаат капки масло во мал дел од бојата кога запечатени, и ќе volatilize по отворањето, кој нема да влијае на користењето.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Cricut Трансфер КОМПЛЕТ ФОЛИЈА
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Cricut Трансфер КОМПЛЕТ ФОЛИЈА

3во1 алатка за зашеметување фолија ефекти на различни проекти.Облагородување со леснотија – нема топли�

DEN 546.96
Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Јапонски
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Јапонски

【Флексибилна Работа】Со 3мм девијации дијаметар, и стандард 1 / 4in влезот конектор, има тесна поврзаност �

DEN 1718.16
Џебен Нож Преклопен Нож, Тактички Нож со Фенерче, Стакло Прекинувач, Клип, Не се лизга Рачка, Лагер за Заклучување,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Џебен Нож Преклопен Нож, Тактички Нож со Фенерче, Стакло Прекинувач, Клип, Не се лизга Рачка, Лагер за Заклучување,

✔Светло Вградена во светилката.Тактички нож е добар помошник во вашата отворено авантура.Вие никогаш н

DEN 335.76
Проверете Вентил, Воздушна Пумпа Додатоци Црвено Аквариум Аквариум Проверете Вентил, Нема Враќање за Риба Резервоарот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Проверете Вентил, Воздушна Пумпа Додатоци Црвено Аквариум Аквариум Проверете Вентил, Нема Враќање за Риба Резервоарот

Направени Од Високо Квалитетни Материјали, Цврсти И Издржливи, Удобен И Лесен За Употреба.Функција : Да �

DEN 840.00