• Неодамнешно
Forney 71663 Алуминиум Оксид Пескарење Дискови со 7/8 Инчи Арбор, 5-Инчен, 80-Ронки, 3-Пакет

Forney 71663 Алуминиум Оксид Пескарење Дискови со 7/8 Инчи Арбор, 5-Инчен, 80-Ронки, 3-Пакет

Buyers rating:
DEN 251.52

Количина на стоки

Одличен квалитет на алуминиум оксид челик пескарење и мелење диск.Идеален за заварување мелење, мешање, доработка, deburring и други општа намена апликации.Може да се користи на повеќето типови на челик, како и fiberglass и пластика.Користи посебна топлина третираат керамички обложени алуминиум оксид жито за сечење акција и долг живот.Тип 1 пескарење дискови.На Forney 71663 5-Инчен Алуминиум Оксид Тип 1 Челик Пескарење И Мелење Дискови се одличен квалитет на алуминиум оксид.Идеален за заварување мелење, мешање, доработка, deburring и други општа намена апликации.Може да се користи на повеќето видови на челик, како и fiberglass и пластика.Користи посебна топлина третираат (керамички обложени) алуминиум оксид жито за брзо сечење акција и долг живот.Forney Индустрии е еден од Америка е најдолгата оперативни семејство во сопственост на метални работи производ компании.Основана во 1932 година, Forney нуди повеќе од 5, 000 производи за хардвер, автомобилската, фарма & сточарство и не-it-yourself пазари.Ако имаш метални работи прашања, ние го добивме одговори.Ние сме посветени на вашиот успех, без оглед на локацијата, големината или потреби. 5 инчен (127 мм) алуминиум оксид Тип 1 челик пескарење и мелење тркала. 7/8 инчи (22. 23 мм) арбор големина, 80 ронки, 3-пакет.Тврди дека за се мора да се направи во рок од 90 дена од датумот на купување.Доказ за купување потребно.Ова не покрива било кој производ кој е предмет на злоупотреба, занемарување, небрежност или несреќа, или што се користи во било кој начин спротивно на целта што се наменети.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

AQUANEAT Аквариум 1 Начин Тема Вентили,Проток на Воздух Контрола Вентили,Метал Банда Вентили,Водот Воздух Дистрибутер
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

AQUANEAT Аквариум 1 Начин Тема Вентили,Проток на Воздух Контрола Вентили,Метал Банда Вентили,Водот Воздух Дистрибутер

Најдобар избор за аквариуми и во хидропоника.Рачно контрола на проток е од витално О2 или да се префрлиш

DEN 1223.76
Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Јапонски
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Јапонски

【Флексибилна Работа】Со 3мм девијации дијаметар, и стандард 1 / 4in влезот конектор, има тесна поврзаност �

DEN 1718.16
Weiyirot Аквариум Пумпа Додатоци Риба Резервоар За Воздух Камен Безбедно Ѕид Меур Цевка Аерација Цевка Слатководни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Weiyirot Аквариум Пумпа Додатоци Риба Резервоар За Воздух Камен Безбедно Ѕид Меур Цевка Аерација Цевка Слатководни

Балон цевки може да биде продолжен, двојно цевки може лесно да биде поврзан со пластичен конектор, така �

DEN 225.36