• Неодамнешно
10PCS Удар Топката Лежишта Висока Прецизност Висока Ефикасност Висока Брзина на Рамен Челик Лежишта Сет(F6-14M 6145mm(10pcs))

10PCS Удар Топката Лежишта Висока Прецизност Висока Ефикасност Висока Брзина на Рамен Челик Лежишта Сет(F6-14M

Buyers rating:
DEN 1504.80

Количина на стоки

[висока ефикасност]Оваа топка удар имајќи поставете карактеристики за висока прецизност, со голема брзина, и носат мал. [висока ефикасност]Мала frictional отпор, ниска потрошувачка на енергија, висока механичка ефикасност. [high speed]Високо квалитетен челик топката, тивко и мазна ротација на висока брзина. [висока прецизност]Мали внатрешни царинење и висока прецизност обработка. [важат за]Погоден за машини за производство, опрема, инсталација и одржување.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Удар Имајќи Имајќи Материјал : Имајќи Челик Изборни Модели & Големини : F6-12М, F6-14 M F6-12 M : Внатрешното Тркало Внатрешен Дијаметар : Прибл. 6mm / 0.2 во Внатрешното Тркало Надворешниот Дијаметар : Прибл. 11.8 mm / 0.5 во Надворешното Тркало Надворешниот Дијаметар : Прибл. 12mm / 0.5 во Надворешното Тркало Внатрешен Дијаметар : Прибл. 6.2 mm / 0.2 во F6-14 M : Внатрешното Тркало Внатрешен Дијаметар : Прибл. 6mm / 0.2 во Внатрешното Тркало Надворешниот Дијаметар : Прибл. 13.8 mm / 0.5 во Надворешното Тркало Надворешниот Дијаметар : Прибл. 14mm / 0.6 во Надворешното Тркало Внатрешен Дијаметар : Прибл. 6.25 mm / 0.2 во Пакет Листата : 10 x Удар Имајќи Забелешка : 1. Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Карактеристики на стоката

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Thrust Bearing
Bearing Material:
Bearing Steel
Optional Models & Sizes:
F6-12M, F6-14M  
F6-12M:
Inner Wheel Inner Diameter:
Approx. 6mm / 0.2in
Inner Wheel Outer Diameter:
Approx. 11.8mm / 0.5in
Outer Wheel Outer Diameter:
Approx. 12mm / 0.5in
Outer Wheel Inner Diameter:
Approx. 6.2mm / 0.2in
F6-14M:
Inner Wheel Inner Diameter:
Approx. 6mm / 0.2in
Inner Wheel Outer Diameter:
Approx. 13.8mm / 0.5in
Outer Wheel Outer Diameter:
Approx. 14mm / 0.6in
Outer Wheel Inner Diameter:
Approx. 6.25mm / 0.2in
Package List:
10 x Thrust Bearing :
Note:
1. Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Купувачи како што сакаат

BARSKA Автомобил Прозорец Планината
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

BARSKA Автомобил Прозорец Планината

За Гледање Од Удобноста На Вашиот Автомобил.Пакет Висина На Објектот Е 6.0".Пакет Должината На Објектот Е

DEN 1176.00
AQUANEAT Аквариум 1 Начин Тема Вентили,Проток на Воздух Контрола Вентили,Метал Банда Вентили,Водот Воздух Дистрибутер
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

AQUANEAT Аквариум 1 Начин Тема Вентили,Проток на Воздух Контрола Вентили,Метал Банда Вентили,Водот Воздух Дистрибутер

Најдобар избор за аквариуми и во хидропоника.Рачно контрола на проток е од витално О2 или да се префрлиш

DEN 1223.76