• Неодамнешно
Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Јапонски стил)

Пневматски Полирање Машина, Мини Пневматски Полирач CNC Прецизност Обработка за Девијации Полирање на Машина(Јапонски

Buyers rating:
DEN 1718.16

Количина на стоки

【Флексибилна Работа】Со 3мм девијации дијаметар, и стандард 1/4in влезот конектор, има тесна поврзаност и флексибилна работа. 【Стабилен и Брз】слободна брзина до 15000rpm, работата е стабилен и брз, и ефикасноста на работата може да биде значително подобрени. 【Лесна И Флексибилна Работа】мини пневматски полирач е лактот дизајн со не се лизга рачка за лесно и флексибилна работа. 【CNC Прецизност Обработка】Висока цврстина челик движење, со CNC прецизност машинска, има и стабилна ротација. 【Тесна Поврзаност】Со мал дијаметар мелење диск, тоа може да се полира во тесен простор и има широк спектар на апликации.Функција : 1. Мини пневматски полирач е лактот дизајн со не се лизга рачка за лесно и флексибилна работа.2. Со мал дијаметар мелење диск, тоа може да се полира во тесен простор и има широк спектар на апликации.3. Висока цврстина челик движење, со CNC прецизност машинска, има и стабилна ротација.4. Со 3мм девијации дијаметар, и стандард 1/4in влезот конектор, има тесна поврзаност и флексибилна работа.5. Слободната брзина до 15000rpm, работата е стабилен и брз, и ефикасноста на работата може да биде значително подобрени.Спецификација : Предмет Тип : Мини Пневматски Polisher Material : Легури steel Product Модел : КП-681 Deflection Дијаметар : Прибл. 3мм / 0.12 in Free Брзина : 15000rpm Working Притисок : 0.5-0.7 MPAIntake Конектор : 1/4in (6.35 mm) Пакет Листа : 1 x Пневматски Polisher1 x Мелење Disc1 x Корисникот Manual1 x Wrench1 x Connector Note : Пред употреба, потврди дали чак е фиксна правилно да се осигура дека на млазницата не излегуваат во јавноста.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Mini Pneumatic Polisher
Material:
Alloy steel
Product Model:
KP-681
Deflection Diameter:
Approx. 3mm / 0.12in
Free Speed:
15000rpm
Working Pressure:
0.5-0.7MPA
Intake Connector:
1/4in (6.35mm)
Package List:
1 x Pneumatic Polisher :
1 x Grinding Disc :
1 x User Manual :
1 x Wrench :
1 x Connector :
Before use, confirm whether the chuck is fixed properly to ensure that the nozzle does not leak. :

Купувачи како што сакаат

Cricut Трансфер КОМПЛЕТ ФОЛИЈА
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Cricut Трансфер КОМПЛЕТ ФОЛИЈА

3во1 алатка за зашеметување фолија ефекти на различни проекти.Облагородување со леснотија – нема топли�

DEN 546.96
BARSKA Автомобил Прозорец Планината
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

BARSKA Автомобил Прозорец Планината

За Гледање Од Удобноста На Вашиот Автомобил.Пакет Висина На Објектот Е 6.0".Пакет Должината На Објектот Е

DEN 1176.00