• Неодамнешно
JQDMBH Јога Headstand Клупата,Јога Помошни Стол Јога Инверзија Стол Јога Headstand Клупата Дома Мултифункционален Помошни Стол за Тренингот Фитнес и Теретана

JQDMBH Јога Headstand Клупата,Јога Помошни Стол Јога Инверзија Стол Јога Headstand Клупата Дома Мултифункционален

Buyers rating:
DEN 1476.00

Количина на стоки

Перниците се меки и дава поддршка на вратот и рамениците.Исто така, тоа може да се користи како секојдневна клупата.Поддршка на телото, бидете превртен застане на повеќе стандардни движење, превртено стол може да се расклопуваат за складирање.Јога Инверзија Стол може да се ослободат од грижите, општествениот живот ритам е брз, телото на суб-здравствените население се зголеми,тоа исто така може да помогне на телото циркулацијата на крвта,подобрување на снабдувањето со крв на главата,Превртена пет минути е еквивалентно на два часа спиење.Јога инверзија чаир ќе Безбедно да се изгради основни сила и пракса вашиот inversions, ова ќе намалите многу вратот тензија, исто така, ќе ги реши проблемите на headstands и рамо стои во јога пракса.Со висока густина СТП перница за да ви направи сосема удобно, кога инверзија,без притисок на сите на главата и вратот,и челик дизајн на рамка направи постабилна и издржливи.Дебела баласт е направен од СТП и обезбедува стабилност додека се во употреба.Преку оваа алатка, вие може да и помогне на лекар за да лесно се заврши превртен движење.Спецификации : Некои јога почетници не можат да го контролираат своето тело и да се добијат точни превртена држење на телото, без долгорочна јога пракса.Ова може да предизвика прекумерна истегнување или компресија на цервикален ' рбет и интервертебралните дискови.Во тоа време, тоа е многу погоден за правење на јога превртена столица.Тоа може да поддржува тежината на рамената, за да ви помогне да изврши превртен правилно држење на телото.Handstand step01. Фатете работ на превртена уред со двете раце, место рамената во средината на U-облик пена подлога, да се релаксираат вашиот шеф целосно, и да ја поправите вашите очи на точка каде што колената да падне на земјата.02. Исправете ги вашите нозе, да застане на прстите и полека се движи напред за да се превртен машина, се повлече стомакот, и да ја задржите дишење.03. Кога центарот доаѓа до рамената, една нога може да се повече да вертикална midline на телото, и на крај нозете се симне на земјата, колената се повече на градите, на телињата се блиску до бутовите, одржување на долен абдомен малку повече, и на глава да се релаксира и вдахнува природно.04. Зајакнување може да се одржи главниот сила за контрола на стабилноста на телото.Полека исправете вашата нозете нагоре, нека целото тело вертикално на земјата, да ги задржи вашите колена adducted, и да ја задржите вашата глава опуштено.Материјал : челик дебел / удобно PUNet тежина : 4.3 KGWeight : 200 KGWall дебелина : 1.5 ММ.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

LOSTOX Зима Топол Појас Тип Топла Вода Торба со Топла Шише Мека Рака Топло за Стомакот, Половината Назад (Виолетова)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

LOSTOX Зима Топол Појас Тип Топла Вода Торба со Топла Шише Мека Рака Топло за Стомакот, Половината Назад (Виолетова)

Нашата топла вода шише торба е идеален за болка, артритис, спортски повреди.Доаѓа со кадифен половината

DEN 143.76
4 Парчиња Крофна Перика Косата Пунџа Одлуки Сет за Коса,Крофна Пунџа Прстен Styler Создателот,Крофна Кифла Создателот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

4 Парчиња Крофна Перика Косата Пунџа Одлуки Сет за Коса,Крофна Пунџа Прстен Styler Создателот,Крофна Кифла Создателот

【Уредни & Уредната Коса】Веднаш да го промени обликот, заврши слободни, свиленкаста, мека, природни, без�

DEN 164.40
MonsterRax-3x6 Надземни Rack (Бела, 12-21)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

MonsterRax-3x6 Надземни Rack (Бела, 12-21)

Monster Rax 3' x 6' Надземни Гаража Складирање Решетката е дизајниран да помогне да се користат потроши простор

DEN 3599.52
Танцување Луѓе Складирање Кошница,Големи Перење Забавува со Рачки Расклопна Складирање Корпа за Детска Соба,Nersury
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Танцување Луѓе Складирање Кошница,Големи Перење Забавува со Рачки Расклопна Складирање Корпа за Детска Соба,Nersury

ДИМЕНЗИЈА : 19.3x11.8x15.9 инчи (49x30x40.5 cm), погодно да се приспособат на повеќе од 20 на тенки парчиња облека.МАТЕР

DEN 575.76
Етнички Модел Складирање Кошница,Големи Перење Забавува со Рачки Расклопна Складирање Корпа за Детска Соба,Nersury
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Етнички Модел Складирање Кошница,Големи Перење Забавува со Рачки Расклопна Складирање Корпа за Детска Соба,Nersury

ДИМЕНЗИЈА : 19.3x11.8x15.9 инчи (49x30x40.5 cm), погодно да се приспособат на повеќе од 20 на тенки парчиња облека.МАТЕР

DEN 575.76