• Неодамнешно
150 Парчиња Пеперутка Помине Уметност Декорација 3D Пеперутка Помине Шарм Смола Аурора Обоени Пеперутка на доградба на Акрилни Нокти Decals за Девојки Жените Нокти DIY И?

150 Парчиња Пеперутка Помине Уметност Декорација 3D Пеперутка Помине Шарм Смола Аурора Обоени Пеперутка на доградба

Buyers rating:
DEN 263.76

Количина на стоки

Топло Совети : 1.Смола блеска може да биде, исто така, се украси за уметничките ракотворби, козметички, име картичка , телефон случај decors итн. Користете помош на пинцета да се повлече износ од sequins, притиснете го sequins на нокти со некој лепак. Се применуваат Ув боја гел. 150 парчиња Аурора Обоени пеперутка помине уметност шарм 3 D holographic на доградба на акрилни нокти декорација алатка за девојки жените DIY изработката на дизајн Спецификација : Материјал : Пластични големина : 8 x 10мм Боја : како на сликата прикажани Пакет вклучува : 1500 X 3 D пеперутка помине шарм Функција : 1.Пакет се вклучени ќе добие 3 кеси (150 парчиња) смола 3 D пеперутка помине шарм, различна боја на ноктите пеперутка натпревар различни облека, 3 D ноктите шарм се шарени и исклучителна, додавајќи сјај на ноктите и прави да се издвоите од толпата. Погодна за одмор, фестивал, партии и дневни декорации на ноктите дизајни. Чувајте ја подалеку од деца под 3 години.Како да го користите : 1. На искра пеперутка помине уметност sequins се одлични за ноктите од прстите и ноктите украси.

Карактеристики на стоката

Material:
Plastic
size:
8 x 10mm
Color:
as picture shown
Package includes:
1500 X 3D butterfly nail charms :
Feature:
1. The sparkle butterfly nail art sequins are great for your fingernails and toenails decorations. :
2. Works great on bare nails, acrylic nails, natural nails or fake nails. :
3. Suitable for holiday, festival, parties and daily nail decorations designs. :
4. Nice colors and unique shapes brighten up the boring color in daily life. :
5. The best gift for your female friends, your mom, your wife and kids. :
6.The resin glitters can be also be the decorations for art crafts, cosmetic, name card , phone case decors etc. :
How to use:
1. Choose nail polish color and the sequins colors. :
2. Apply Uv color gel. :
3. Use tweezers to take out an amount of sequins, press the sequins on the nails with some glue. :
4. Make sure the resin nail charms are in the right position. :
5. Then you can enjoy the beauty of the nail art. :
Warm Tips:
1. Item color displayed in photos may be showing slightly different on your computer monitor since monitors are not calibrated same. :
2. Keep it away from children under 3 years old. :
3. Just be careful prying the box when open it. :
4. Glue is not included. :

Купувачи како што сакаат

Reebok Мажите HIIT Tr Крстот Тренер
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Reebok Мажите HIIT Tr Крстот Тренер

Синтетичкиимрежа.Произведено во САД или Увезуваат.Гумен ѓон.Гумен Ѓон.Престој за цел преку висок интен

DEN 1308.00
Winco Тенки Корпата За Ѓубре, 23-Галон, Црна
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Winco Тенки Корпата За Ѓубре, 23-Галон, Црна

Поклопецот се продава одделно.Доверлив и сигурен.Winco производи се движат од tabletop да кујнски прибор за по

DEN 1158.96
4 Парчиња Крофна Перика Косата Пунџа Одлуки Сет за Коса,Крофна Пунџа Прстен Styler Создателот,Крофна Кифла Создателот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

4 Парчиња Крофна Перика Косата Пунџа Одлуки Сет за Коса,Крофна Пунџа Прстен Styler Создателот,Крофна Кифла Создателот

【Уредни & Уредната Коса】Веднаш да го промени обликот, заврши слободни, свиленкаста, мека, природни, без

DEN 164.40