• Неодамнешно
Ingrown Ноктот Алатки, 34° Свиткување Ноктите Полирање Двојна Завршува Ноктот Почиста Алатки за Секојдневна Употреба

Ingrown Ноктот Алатки, 34° Свиткување Ноктите Полирање Двојна Завршува Ноктот Почиста Алатки за Секојдневна

Buyers rating:
DEN 179.76

Количина на стоки

Отстрани Нечистотијата : Совет со конусна нокти датотека, прецизни длабоко во ноктите мило да scrape далеку насобраната нечистотија.Посебни Криви Дизајн : 34° свиткување дизајн може да оди длабоко во ноктите мило да ја исчистите нечистотијата, остаток на ноктите, навалување на околу ноктите, да се спречи ingrown ноктите.Dual Завршува : Едниот крај се прави и криви.Директно крајот се користи за да се датотеката надворешниот раб или површината на ноктите, и криви крајот се користи за да се датотеката на внатрешната површина на ноктите за да се направи шајка заоблени.Ноктот Чисти : На ноктот чистење алатката може да се укине на ноктите да се чисти ноктите ритам може ефикасно да се спречи и да им помогне да проштална ноктите ритам проблем.Ноктите Полирање : Нокти датотека полски работ на остаток на ноктите, така што остаток на ноктите ќе не боли телото.Функција : 1. Ноктот Чисти : На ноктот чистење алатката може да се укине на ноктите да се чисти ноктите ритам може ефикасно да се спречи и да им помогне да проштална ноктите ритам проблем.2. Отстрани Нечистотијата : Совет со конусна нокти датотека, прецизни длабоко во ноктите мило да scrape далеку насобраната нечистотија.3. Ноктите Полирање : Нокти датотека полски работ на остаток на ноктите, така што остаток на ноктите ќе не боли телото.4. Посебни Криви Дизајн : 34° свиткување дизајн може да оди длабоко во ноктите мило да ја исчистите нечистотијата, остаток на ноктите, навалување на околу ноктите, да се спречи ingrown ноктите.5. Dual Завршува : Едниот крај се прави и криви.Директно крајот се користи за да се датотеката надворешниот раб или површината на ноктите, и криви крајот се користи за да се датотеката на внатрешната површина на ноктите за да се направи шајка заоблени.Спецификација : Предмет Тип : Ноктот Почиста Tools Material : Нерѓосувачки steel Nail Берач : 34° свиткување дизајн, може да оди длабоко во ноктите мило да ја исчистите нечистотијата, остаток на ноктите.Се подигне на периферните ноктите да помогне да се стави на ноктите подлога.Спречи ingrown ноктите.Dual Завршува Нокти Датотека : Датотека исклучување ingrown рабовите за да се спречи ingrown ноктите од копа во телото.Пакет Листа : 1 x Nail Picker1 x Двојна Завршува Нокти Датотека.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Toenail Cleaner Tools
Material:
Stainless steel
Nail Picker:
34° bending design, can go deep into the nail groove to clean dirt, residual nail. Raise the peripheral nails to help put the nail pad. Prevent ingrown nail.
Dual Ends Nail File:
File off ingrown edges to prevent ingrown toenails from digging into the flesh.
Package List:
1 xNail Picker1 x Dual Ends Nail File :

Купувачи како што сакаат

DSPE-PEG-Биотин, 3.4 к (500mg)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

DSPE-PEG-Биотин, 3.4 к (500mg)

DSPEPEGБиотин е линеарна heterobifunctional PEGylation reagent со DSPE phospholipid и биотин.Тоа е корисна за автомонтажа reagent да се п

DEN 1538.40
Нокти Перница,Нокти Маса,Нокти Перница Помине Рака Перница Рака Остатокот Рака Перница Помине Остатокот Перница
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Нокти Перница,Нокти Маса,Нокти Перница Помине Рака Перница Рака Остатокот Рака Перница Помине Остатокот Перница

Посветен помине уметност : Нокти перница е идеален избор за професионални manicurists и лична употреба.Лесен

DEN 1293.36