• Неодамнешно
Ремек-дело на Уметникот Платно VA-2226 Винсент Про 7/8 Длабоко, 22 x 26, Лен 12.0 оз - 4X - Muir Акрилик се Подготвуваат

Ремек-дело на Уметникот Платно VA-2226 Винсент Про 7/8 Длабоко, 22 x 26, Лен 12.0 оз - 4X - Muir Акрилик се

Buyers rating:
DEN 1485.84

Количина на стоки

Кога вашиот уметност прашања, изберете 3 D Pro од 2,5.Протезите се спречи носила бар рамка од bowing-во толку платно останува построги.Ремек дело зема гордост во користејќи високо квалитетни материјали, вработување сигурен изработка, и постојано upping бар на квалитет.Платно е издигна на state-of-the-art 3 D Pro 2.Природни влакна платно материјали, како 100% памук и Белгиски Лен, се избрани и прегледани.Аглите се стрижат и уредно укината, што го прави возможно да се отстрани и да се restretch платно на иста големина рамка.Чиста средна тежина Белгискиот Лен заврши со подготвуваат тежина на 12 оз.Таа има масла кои ја задржи таа флексибилен и да се спречи распаѓањето со текот на времето.Платно Длабочина : 7/8", Платно олеснување : 5/16" (Простор помеѓу платно и Бар).Погоден за повеќето сите боја видови, како масла, acrylics, и alkyds.Лен е светски најсилните природни влакна.Тоа се работи од страна на првиот saturating вашиот платно, а потоа, како што тоа суши, решението се протега на платно и ги отстранува несаканите набори.Постои 5/16" јазот помеѓу платно и рамка, елиминирање на несаканите линии, кои се јавуваат кога јазот е помалку.која е добредојден функција кога ќе сликам на платно, со што на површина повеќе одговора на уметникот допир.Опис на производот Оваа 22x26 е единствена големина во 13 : 11 Aspect Ratio.Овој 22 x 26" е единствен големина во 13 : 11 Aspect Ratio.Без прст зглобовите се дозволени, кои имаат тенденција да не успеат под притисок и со текот на времето.Лен е светски најсилните природни влакна.навистина професионални платно во секој поглед!Со текот на времето платна можат да ја изгубат својата напнатост и да почнат да дисторзии.Се протегала со користење на нашиот комерцијален Museum Wrap метод за производство на тапан-тесни-водат, до 50% построги отколку на други методи, како и со избалансиран тензии низ површината.Такт уметност купувачи и уметност ентузијасти се разбере дека вредноста на една слика се зголемува кога материјали кои се користат да се создаде тоа се на еднаков квалитет на уметнички дела себе.И платно останува тесни по неа е насликан.Ремек дело платна се изградени да трае и надвор од уметникот живот.На големината потоа се применува на платно дека станува пречка помеѓу крајната буквар и платно материјал.Чиста средна тежина Белгискиот Лен заврши со подготвуваат тежина на 12 оз.Зошто се Ремек-дело платна толку добро?Таа започнува со платно себе.Важноста на уметници со користење на квалитет направени платно не може да се overstressed.На површината има карактеристична лен текстура.Тоа е двојно големина и двојно се подготвуваат со архивски квалитет акрилик италијански изработка на земјата отпорна на бои истекување преку и да му наштети на ткаенина.На површината има карактеристична лен текстура.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

4-Рака PEG-Acrylate, 5k (10g)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

4-Рака PEG-Acrylate, 5k (10g)

4Рака PEGAcrylate е multiarm КОЛЧЕ изведени со acrylate групи во секој терминал од четири раце кои се поврзани со една

DEN 1101.60
Parag Цветни Мириси Мошус Атар 12ml Со Скапоцен Подарок Пакет|Најдобри Атар За Човекот|Долготрајни Атар|Ittar|Атар|Парфеми|Мириси
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Parag Цветни Мириси Мошус Атар 12ml Со Скапоцен Подарок Пакет|Најдобри Атар За Човекот|Долготрајни Атар|Ittar|Атар|Парфеми|Мириси

12ml Атар (0% Алкохол) Долготрајни Атар Специјално За Мажи.Доаѓа Со Скапоцени Hadcrafted Сомот Кутија и Фенси на

DEN 384.00
DSPE-PEG-Биотин, 3.4 к (500mg)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

DSPE-PEG-Биотин, 3.4 к (500mg)

DSPEPEGБиотин е линеарна heterobifunctional PEGylation reagent со DSPE phospholipid и биотин.Тоа е корисна за автомонтажа reagent да се п

DEN 1538.40
Среќен ноќта на Вештерките Pop-Up Перење Забавува Расклопна Перење Кошница со Капак Количка за Складирање Кошница,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Среќен ноќта на Вештерките Pop-Up Перење Забавува Расклопна Перење Кошница со Капак Количка за Складирање Кошница,

[Издржливи Материјали] виткање складирање кошница е направен од 210 D обвивка, комплетна облека покриено

DEN 1948.80
UpSoitech Децата Бања Пешкир Деца Маскирани Бања Пешкир Децата Абсорбента Кејп Бањарки Бебе Супер Меки Новороденче
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

UpSoitech Децата Бања Пешкир Деца Маскирани Бања Пешкир Децата Абсорбента Кејп Бањарки Бебе Супер Меки Новороденче

Меки и удобни : супер абсорбента, безбедно за вашето дете,машина перат.Симпатична : Ние се донесат сите cut

DEN 331.20
Ѓубре Може да Креативна Личност Дневна Соба Ѓубре Може да Декоративни Спална соба, Кујна Едноставна Складирање
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Ѓубре Може да Креативна Личност Дневна Соба Ѓубре Може да Декоративни Спална соба, Кујна Едноставна Складирање

Материјалот е со висок квалитет, еколошки, се чувствува добро и издржливи, погоден за дневна соба, кујна,

DEN 1254.72