• Неодамнешно
bizofft AGM Тестер, Батерија Тестер BT900 со Печатач за 12V/24V Автомобил

bizofft AGM Тестер, Батерија Тестер BT900 со Печатач за 12V/24V Автомобил

Buyers rating:
DEN 455.76

Количина на стоки

Усвојување на спроводливост метод тест принцип, нема потреба за високо тековната празнење, и батеријата што нема топлина и да нема штета.Влезниот напон е DC 9 ‑ 30 V.Домување материјал е направен од германски PC и ABS пластика материјали.Карактеристиките на TPE гума sheathed жица вклучуваат исклучително тенка бакарна жица, со силиконска изолација, особено мека, спречување на оштетување за време, и должина од околу. 1000mm/39.4 во.Погоден за автомобилската start систем и полнење систем тест и ЦЦА, DIN, IEC, EN, JIS Стандардните батерии и непознати стандардните батерии.Погоден за 12/24 V автомобилски батерии, чести течни богат тип (МОКРА), одржување слободни (МФ), AGM, EFB start и stop (стоп), ГЕЛ, Морски, итн.Функција : 1. Усвојување на спроводливост метод тест принцип, нема потреба за високо тековната празнење, и батеријата што нема топлина и да нема штета.2. Три функции вклучуваат батеријата тест, start‑up систем тест, енергија полнење систем тест, едноставна операција, лесно да се носат и продавница.3. Карактеристиките на TPE гума sheathed жица вклучуваат исклучително тенка бакарна жица, со силиконска изолација, особено мека, спречување на оштетување за време, и должина од околу. 1000mm/39.4 во.4. Погоден за 12/24 V автомобилски батерии, чести течни богат тип (МОКРА), одржување слободни (МФ), AGM, EFB start и stop (стоп), ГЕЛ, Морски, итн.5. Погоден за автомобилската start систем и полнење систем тест и ЦЦА, DIN, IEC, EN, JIS Стандардните батерии и непознати стандардните батерии.Како да го Користите : Поврзете тестер на батеријата, на црвениот клип на позитивни electrode, и црна клип на негативни electrode.На аналитичар ќе започне автоматски и прикажување на батеријата напон.Ако аналитичар не може да се отвори, проверете дали се стега е поврзан со погрешна electrode.Спецификација : Предмет Тип : Батеријата Tester Material : КОМПЈУТЕР, АБС, силика гел и бакар wire Size : Прибл. 255 x 108 x 45mm/10.0 x 4.3 x 1.8 in Applications : Погоден за 12/24 V автомобилски батерии (Редовни, AGM, ГЕЛ), автомобилство start систем и полнење систем тест.Погоден за ЦЦА, DIN, IEC, EN, JIS Стандардните батерии и непознати стандардните батерии.Напон Спектар : DC 9 - 30 VWorking Температура : 0℃ - 40℃Работна Humidi.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Battery Tester
Material:
PC, ABS, silica gel and copper wire
Size:
Approx. 255 x 108 x 45mm/10.0 x 4.3 x 1.8in
Applications:
Suitable for 12/24V automotive batteries (Regular, AGM, GEL), automotive start system and charging system test. Suitable for CCA, DIN, IEC, EN, JIS Standard batteries and unknown standard batteries.
Voltage Range:
DC 9 - 30V
Working Temperature:
0℃ - 40℃
Working Humidi :

Купувачи како што сакаат

12PCS Плоштадот Ретровизори Налепници за на Ѕид Оркестарот со 36pcs 3D Злато Пеперутка Пеперутка Налепници Decals,Отстранлив
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

12PCS Плоштадот Ретровизори Налепници за на Ѕид Оркестарот со 36pcs 3D Злато Пеперутка Пеперутка Налепници Decals,Отстранлив

[Висококвалитетни материјали]Овие хексагонална ѕид decals се направени на акрилна пластика, самолепливи п

DEN 239.76
Еден-Притиснете Врвот корпата за Ѓубре со Капак Отпад Кошница Модерна Ѓубре Лименки за Кујна Бања Спалната соба
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Еден-Притиснете Врвот корпата за Ѓубре со Капак Отпад Кошница Модерна Ѓубре Лименки за Кујна Бања Спалната соба

Продавница ѓубре, ѓубре и отпадоци во вашата бања, канцеларија, или на друго место во вашиот дом.На висок

DEN 1315.20
Ѓубре Може да Креативна Личност Дневна Соба Ѓубре Може да Декоративни Спална соба, Кујна Едноставна Складирање
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Ѓубре Може да Креативна Личност Дневна Соба Ѓубре Може да Декоративни Спална соба, Кујна Едноставна Складирање

Материјалот е со висок квалитет, еколошки, се чувствува добро и издржливи, погоден за дневна соба, кујна,

DEN 1254.72
Лаптоп Звучник за Леново S10-2 PK23000BT00
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Лаптоп Звучник за Леново S10-2 PK23000BT00

Опис : Лаптоп Делови.Објектот Состојба : brand new.Гаранција : 90 дена.За да бидете сигурни дека ќе го добиете в

DEN 201.36
UpSoitech Децата Бања Пешкир Деца Маскирани Бања Пешкир Децата Абсорбента Кејп Бањарки Бебе Супер Меки Новороденче
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

UpSoitech Децата Бања Пешкир Деца Маскирани Бања Пешкир Децата Абсорбента Кејп Бањарки Бебе Супер Меки Новороденче

Меки и удобни : супер абсорбента, безбедно за вашето дете,машина перат.Симпатична : Ние се донесат сите cut

DEN 331.20