• Неодамнешно
Velaurs AGM Тестер, Батерија, Тестер на Силиконска Изолација за 12V/24V Автомобил

Velaurs AGM Тестер, Батерија, Тестер на Силиконска Изолација за 12V/24V Автомобил

Buyers rating:
DEN 1216.80

Количина на стоки

Усвојување на спроводливост метод тест принцип, нема потреба за високо тековната празнење, и батеријата што нема топлина и да нема штета.Три функции вклучуваат батеријата тест, start‑up систем тест, енергија полнење систем тест, едноставна операција, лесно да се носат и продавница.Карактеристиките на TPE гума sheathed жица вклучуваат исклучително тенка бакарна жица, со силиконска изолација, особено мека, спречување на оштетување за време, и должина од околу. 1000mm/39.4 во.Погоден за автомобилската start систем и полнење систем тест и ЦЦА, DIN, IEC, EN, JIS Стандардните батерии и непознати стандардните батерии.Влезниот напон е DC 9 ‑ 30 V.Домување материјал е направен од германски PC и ABS пластика материјали.Функција : 1. Усвојување на спроводливост метод тест принцип, нема потреба за високо тековната празнење, и батеријата што нема топлина и да нема штета.2. Три функции вклучуваат батеријата тест, start‑up систем тест, енергија полнење систем тест, едноставна операција, лесно да се носат и продавница.3. Карактеристиките на TPE гума sheathed жица вклучуваат исклучително тенка бакарна жица, со силиконска изолација, особено мека, спречување на оштетување за време, и должина од околу. 1000mm/39.4 во.4. Погоден за 12/24 V автомобилски батерии, чести течни богат тип (МОКРА), одржување слободни (МФ), AGM, EFB start и stop (стоп), ГЕЛ, Морски, итн.5. Погоден за автомобилската start систем и полнење систем тест и ЦЦА, DIN, IEC, EN, JIS Стандардните батерии и непознати стандардните батерии.Како да го Користите : Поврзете тестер на батеријата, на црвениот клип на позитивни electrode, и црна клип на негативни electrode.На аналитичар ќе започне автоматски и прикажување на батеријата напон.Ако аналитичар не може да се отвори, проверете дали се стега е поврзан со погрешна electrode.Спецификација : Предмет Тип : Батеријата Tester Material : КОМПЈУТЕР, АБС, силика гел и бакар wire Size : Прибл. 255 x 108 x 45mm/10.0 x 4.3 x 1.8 in Applications : Погоден за 12/24 V автомобилски батерии (Редовни, AGM, ГЕЛ), автомобилство start систем и полнење систем тест.Погоден за ЦЦА, DIN, IEC, EN, JIS Стандардните батерии и непознати стандардните батерии.Напон Спектар : DC 9 - 30 VWorking Температура : 0℃ - 40℃Работна Humidi.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Battery Tester
Material:
PC, ABS, silica gel and copper wire
Size:
Approx. 255 x 108 x 45mm/10.0 x 4.3 x 1.8in
Applications:
Suitable for 12/24V automotive batteries (Regular, AGM, GEL), automotive start system and charging system test. Suitable for CCA, DIN, IEC, EN, JIS Standard batteries and unknown standard batteries.
Voltage Range:
DC 9 - 30V
Working Temperature:
0℃ - 40℃
Working Humidi :

Купувачи како што сакаат

Лаптоп Звучник за Леново S10-2 PK23000BT00
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Лаптоп Звучник за Леново S10-2 PK23000BT00

Опис : Лаптоп Делови.Објектот Состојба : brand new.Гаранција : 90 дена.За да бидете сигурни дека ќе го добиете в

DEN 201.36
BLOVE Списание Носителот Брошура Стојат, Монтажни Брошура Екранот Стојат,Списание Управување за Весникот и Производи
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

BLOVE Списание Носителот Брошура Стојат, Монтажни Брошура Екранот Стојат,Списание Управување за Весникот и Производи

Списанието носител е направен од висок квалитет на постојан изградени од цврст челик, рамката е здрав, д

DEN 2879.76