• Неодамнешно
ABS со Вжарено EasyFil ABS 2.85 mm Темно Сина 750 Грам 3D Печатач со Вжарено

ABS со Вжарено EasyFil ABS 2.85 mm Темно Сина 750 Грам 3D Печатач со Вжарено

Buyers rating:
DEN 1463.52

Количина на стоки

Easy Fil™ ABS Easy Fil ABS е лесен за употреба и високо-крај Acrylonitrile Butadiene Styrene 3 D печатач со вжарено.Easy Fil ABS отпечатоци на малку повисоко печатење температури од редовните ABS, но неговиот врвен процесот на стабилност и физички карактеристики го прават Easy Fil ABS многу повеќе отпорност и некој ABS тип на филамент во споредба со просекот ABS filaments.Уникатни карактеристики Врвен процесот на стабилност и ограничени warping Значително повисока отпорност од просекот ABS Многу силни и издржливи Светлина-тежина Viscat омекнување температура од ± 103° C Широк спектар на живи нетранспарентно бои Општи печатење упатства * Млазницата големина : ≥ 0.15 mm Слој висина : ≥ 0.1 mm Проток : ± 104% Печати temp : ± 220 - 270° C Печати брзина : Средни Retraction : Да ± 5mm Топлина кревет : ± 90 - 110° C брзината на Вентилаторот : 0-25% Искуство ниво : Средно *) Погоре прикажува поставките наменета како водич за да го најдете вашиот оптимално прилагодувања за печатење.Овие се движи во прилагодувања треба да функционираат за повеќето принтери, но ве молиме да се чувствуваат слободни да експериментирате надвор од овие опсези ако мислите дека тоа е погоден за вашиот печатач.Постојат голем број на различни тип на печатари, на топло-завршува и печатач неутрализира дека тоа е исклучително тешко да се даде генерална една големина која е идеална за сите амбиент.Филамент должина ρ : 1.03 g/cc 50 гр серпентина 0.75 Kg гајтанот 2.3 Kg гајтанот Ø 1.75 mm ± 20.2 m ± 303m ± 928m Ø 2.85 mm ± 7.6 m ± 114m ± 350m Производ извоз информации ХС Код : 39169090 Опис : Monofilament Земја на потекло : Холандија.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

visesunny Сончоглед Боја Мрачно 2 парчиња Мокра Торба со Zippered Џебови Перат Обновливи Пространа за Патување,Плажа,Базен,Дневни,Шетач,Пелени,Валкани
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

visesunny Сончоглед Боја Мрачно 2 парчиња Мокра Торба со Zippered Џебови Перат Обновливи Пространа за Патување,Плажа,Базен,Дневни,Шетач,Пелени,Валкани

НАЈДОБРО од сè, тоа е голема крпа пелена мокра торба за бебе туш подарок!.Печати на враќање превозот етик

DEN 287.28
Тиква Чудовиште ноќта на Вештерките Правоаголна Складирање Кошница Складирање Бин Расклопна Складирање Кутија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тиква Чудовиште ноќта на Вештерките Правоаголна Складирање Кошница Складирање Бин Расклопна Складирање Кутија

Голем Капацитет : Оваа складирање бин е 15(Л)x 11(W)x 9.Објектот мора да се врати во нови и некористени сос

DEN 479.76
Круг 1.5x0.8 Инчен Мини Калај Кутија-Мини Метал Печатени Калај Кутија за Чување Торба Подарок Мини Накит Кутија-Цветни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Круг 1.5x0.8 Инчен Мини Калај Кутија-Мини Метал Печатени Калај Кутија за Чување Торба Подарок Мини Накит Кутија-Цветни

Круг 1.5x0.8 Инчен Мини Калај КутијаМини Метал Печатени Калај Кутија за Чување Торба Подарок Мини Накит Ку

DEN 119.76
Тешка Облека Шини, Булчински Продавница Полици, Таванот Закачалки, Виси Закачалки, Продавница Железо Закачалки/Црна
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тешка Облека Шини, Булчински Продавница Полици, Таванот Закачалки, Виси Закачалки, Продавница Железо Закачалки/Црна

Висок квалитет на материјалите : Ѕидмонтирани закачалки се направени од висококвалитет на железо, може

DEN 266.40
FGVDJ Губење на Клупата Гира Професионална Фитнес Стол Delicateness Челик Материјал Свитлива Прилагодливи Приклонуваат
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

FGVDJ Губење на Клупата Гира Професионална Фитнес Стол Delicateness Челик Материјал Свитлива Прилагодливи Приклонуваат

★По Продажба и Сервис : Ако имате било какви прашања во врска со производот, ние ќе се обезбеди 24часовен

DEN 2200.80