• Неодамнешно
15g Шминка Смена Лажни Eyelash Крем, Анти-иритација Мека Лажни Eyelash Лепак Смена, Професионални Eyelash Смена Крем Алатка Eyelash Екстензии Шминка Смена

15g Шминка Смена Лажни Eyelash Крем, Анти-иритација Мека Лажни Eyelash Лепак Смена, Професионални Eyelash Смена

Buyers rating:
DEN 302.16

Количина на стоки

SAFE СОСТОЈКИ Природни состојки, лесна и не‑иритирачки, не се оштети вистински трепките, противалергиски не предизвикува непријатност и е дури и многу пријатна за очите, брзо да ги отстрани лепак во 1‑2min, лесно да ги отстраните тврдоглави, лепак, можете да го користите на леснотија.АПЛИКАЦИЈАТА Оваа густа крем нема да капе во очи кога отстранување на трепките, лесно да се примени и контрола, мека, но многу ефикасни во отстранување на лепак, погоден за eyelash продолжување љубовници или козметички салони.Погоден за оние кои треба да се отстрани лажни трепки и eyelash уметници.ПРЕНОСНИ ГОЛЕМИНА 15g капацитет, мала тежина и во мали димензии, лесно за чување и носат.Можете да уживате во отстранување на лажни трепки дома или да ја користите за движење.И дизајн на мини шише е совршена, како подарок за новогодишните Ден, Божиќ, Денот на Вљубените и Денот на Мајката.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ Паѓа пресадена трепките.Пред отстранлив вештачки трепки, прво чист; Па натопи во пластични флеш крем; Насликани на eyelash мито во 3-5 минути, и да чекаат за трепките природно падне.Најпосле, отстрани повеќето од трепките со памук брис, а потоа полека се отстрани останатите трепките со помош на пинцета.ЗАБЕЛЕШКА Иако лепак отстранување крем е нежна и не‑иритирачки, на eyelash лепак не можат да се прелеат во очите, па препорачливо е да легнете и да ги затворите очите кога отстранување на лепак.Складирање : да се Избегне топли и влажни чување на локација по употребата.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Eyelash Лепак Отстранување Cream Net Содржина : 15g / 0.5 oz Features : Брзо да ги отстрани лепак во 1-2 минути, нежни и не-irritating Applicable Луѓе : Оние кои треба да се отстрани лажни трепки, eyelash artists Usage : 1. Подготовка за отстранување : покривање на долните трепки со око печ, да ги затворите очите и да ги отстраните.Со тоа, вие може да ја спречи на смена од кои влегуваат во очите и контакт со кожата;2. Извади лепак отстранување крем : Користете казна-совет памук да се земе брис од соодветен износ на смена и се примени на зглобовите на вистински и лажни трепки;3. Се применуваат на смена : се применува на смена на зглобовите на вистински и лажни трепки, со нежни движења за да се избегне добивање на крем на кожата, и да чекаат за околу 1-2 минути;4. Отстранување : Отстрани повеќето од трепките со памук брис, а потоа полека се отстрани останатите трепките со помош на пинцета.Пакет Листа : 1 x Eyelash Лепак Отстранување на Влакна Забелешка : Иако лепак отстранување крем е нежна и не‑иритирачки, на eyelash лепак не можат да се прелеат во очите, па препорачливо е да легнете и да ги затворите очите кога отстранување на лепак.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Бања Играчка Организатор Торба, Бања Играчка Торба животната Средина‑Пријателски Ѕид Виси за Бебе Соба за Дневна
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бања Играчка Организатор Торба, Бања Играчка Торба животната Средина‑Пријателски Ѕид Виси за Бебе Соба за Дневна

Со два вшмукување чаши, може да биде цврсто прикачен на непречено ѕид без лепак, така што ќе може да се дв

DEN 350.40