• Неодамнешно
Siemens 14FUF320J Тешки Моторни Стартер, Цврста Состојба Преоптоварување, Auto/Manual Ресетирање, Отворен Тип, NEMA 12/3 и 3Р Водоотпорна Куќиште, 3 Фаза, 3 Пол, 2 NEMA Големина, 13-52A Amp Опс?

Siemens 14FUF320J Тешки Моторни Стартер, Цврста Состојба Преоптоварување, Auto/Manual Ресетирање, Отворен Тип,

Buyers rating:
DEN 280.80

Количина на стоки

Магнетни Почеток со Електронски Преоптоварување.Почеток и Контактори.Електрични.Почеток 13/4, 21/2 и 31/2. Овие составен големини понуда на истите солиден, индустриски изградба како нашите NEMA Големини и да се обезбеди ефикасна оперативни перформанси.Половина Големини обезбеди вистински заштеди на трошоците со намалување на над капацитет кога NEMA Големини надмине моторни рејтингот.Сите Siemens Тешки контроли, вклучувајќи ја и нашата популарна Половина Големини се во согласност со важечките NEMA и УЛ тестови.Сите стартери се доставени со НЕ држи блокирам дека во врска со соодветен пилот уредот ќе се обезбеди низок напон заштита или ослободување.NEMA почеток се идеални за апликации кои бараат стабилност и издржливост.Типични апликации вклучуваат употреба со машина алатки, климатизација опрема, материјал, опрема за ракување, компресори, дигалки и разни производство и индустриска опрема, како и во тешки автомобилската апликации.Стартери се достапни како отворен тип или во NEMA 1, 12/3/3Р, 4 (обоен), 4/4 X (нерѓосувачки), 4 X (fiberglass), и 7 & 9 прилози.За дополнителна сигурност, гравитацијата осипување на арматура и контакти е помогната од страна на нерѓосувачки челик извори кои помош им обезбеди брз, прецизни за отворање на контакти. 45 степен, оптоварување акција контакти намалување на следење и обезбеди побрзо лак изгасне.Како резултат на авто-чистење и намалена контакт отскокнување значи кулер работа и подолг живот за голем сребро кадмиум оксид контакти.Контрола терминали се само-зголемувањето на притисокот тип.Магнетни калеми се внимателно раната, а потоа затворен во епоксидна.Енкапсулација помага печат од влага, промовира преносот на топлината и се противи електрични, механички и термички стрес.Стартери се достапни со двојна напон, двојна фреквенција калеми.Тие се дизајнирани да работат на или 50 или 60 Херц.Thermoset материјали се спротивстави на лак за следење и стресови на топлина и сериозни последици.Сите стартери може да биде изменета во областа со комплетната палета на додатоци.Овие вклучуваат pushbuttons, селектор прекинувачи, пилот светло, помошни контакти и пренапони suppressors.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат