• Неодамнешно
LYXIANG Житни Контејнери, Контејнер за Складирање на Зеленчук, Овошје, Кромид, Компири, 10 L (2 ПАРЧИЊА),СТР

LYXIANG Житни Контејнери, Контејнер за Складирање на Зеленчук, Овошје, Кромид, Компири, 10 L (2 ПАРЧИЊА),СТР

Buyers rating:
DEN 719.76

Количина на стоки

[Безбедност материјал] Тоа се направи на безбеден PP пластичен материјал, кој не е лесно да се оштети, трајни, и може да се чистат за да се обезбеди храна, чиста и безбедна. [Голем капацитет] : затворените дизајн на жито за складирање сад е многу погоден за голем капацитет, погодно за складирање, бесплатен простор за складирање на жито, и влага-доказ.Погоден за чување на сите видови на житарки, ориз, житарици, грав, итн. [Лесно да се чисти] Употреба запечатен складирање дизајн со капак, да го продолжи рокот на траење на храната.Тоа е исто така опремен со сад со скали и дури и дренажа дупки, така да може да се исцеди и да се исчисти брзо.Продолжена рачка, удобно да се одржи. [Лесно за чување] Нашата храна садовите за складирање се дизајнирани да бидат наредени една по една.Со соодветна големина може да зачувате простор за најголема мера и да ја задржите вашиот кабинети, кабинети или провизии во ред. [Влага-доказ] Овој сад има добра airtightness, која може да го блокира влага во воздухот, да се осигура дека зрна се исуши, и да се обезбеди дека зрна се свежи и здрави.Ова е високо-квалитетен ориз складирање кутија, направени од храна одделение пластика, безбедно, без мирис и сигурен, и може да биде во директен контакт со храна.Повлече од типот на горниот капак дизајн е погодно за чување на ориз.Погоден за ориз, житарки, овес, грав, тестенини, итн.функција-Материјал : безбедно PP пластични материјали-Прашина-доказ, влага-доказ, лесен за употреба и Едноставен дизајн, домот боја, убава и практична-Транспарентно бирање, ориз инвентар е јасно на прв поглед-Добар запечатување перформанси и мазна барел.Исто така има едноставен и великодушни изглед-Совршена големина, лесно за чување во фрижидер, простор за складирање, кујна и кабинетот Направи на безбеден пластичен материјал, не е лесно да се оштети, за да се обезбеди дека храната се чува свежа подолго време-Транспарентно тело ви овозможува да добиете она што ви треба веднаш.Само притиснете за да ги извади-Погоден за повеќето типови на житарици, како што се сува храна, житарки, ориз, грав, ореви, зачини, брашно, шеќер, кафе, зрна кафе или чај Известување : Поради различни прикази и светлосни ефекти, вистинската боја може да биде малку поинаков од сликата color Due за рачно мерење, ве молиме овозможи разлика на 1-5cm Package Included1 x жито сад.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат