• Неодамнешно
Големата Екс-Scape: На riotous нова романтична комедија од авторот на Љубовта да Ве Мразат

Големата Екс-Scape: На riotous нова романтична комедија од авторот на Љубовта да Ве Мразат

Buyers rating:
DEN 368.16

Количина на стоки

Ако сакате некоја книга што е НАВИСТИНА 'се смеат гласно', започнете тука " Goodreads рецензент На смешен нова rom-com од авторот на ebook бестселер Сакам да Ве Мразат.Совршен за љубителите на Јоана Bolouri, Кате Шумата и Сали Thorne.На скала од еден до најлошата идеја воопшто, се согласил да им даде на тост на нејзиниот најдобар пријател е ангажман партија кога таа е во љубов со него за три години не беше Val најдобрите одлука.Ниту е случајно исповедувајќи нејзината љубов кон него пред сите нивни гости, вклучувајќи ја и неговата свршеница.Да се качите на авион кој ќе ја однесе буквално секаде да се извлече од понижување, Вал е пријатно изненадени да се најде себеси на dazzlingly убава островот на Обединување, каде што таа се надева дека таа може да се излечи нејзината повредени гордост, скршено срце и модринки на колена.Кога болно лице маска експеримент лудилото да соработник скршено срце патник, Алекс, тие ќе одлучат да се даде едни со други подадена рака и да ги следат сигурниот десет-чекор план за да добие во текот на нивните exes.И така почнува својата луда авантура.Она што би можело да тргне наопаку?За повеќе смееш-out-гласно, бесвест-достоен hijinks, не пропуштајте Веќе е друга rom-coms, Сакам да Ве Мразат, Горење Месечината, Речиси Невеста, Наоѓање на Ти и По Дождот.Љубовта смешни, романтични приказни?Вие не сакате да го пропуштите Веќе Вотсон : 'совршен избор за љубителите на романтични комедии' Gina е Публикации'It беше неверојатно, тоа беше смешен' Рејчел е Случаен Чита'A брилијантен прочита од почеток до крај " Безнадежни Романтичари.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат