• Неодамнешно
JNKEDU 100A Monocular Соединение Микроскоп 800X LED Посебна Грубата и Фината Фокусирање со 9pcs Основниот Биологија Подготвени Слајдови Поставува 5pcs Празно Микроскоп Слајдови и

JNKEDU 100A Monocular Соединение Микроскоп 800X LED Посебна Грубата и Фината Фокусирање со 9pcs Основниот Биологија

Buyers rating:
DEN 383.76

Количина на стоки

Monocular гледање главата со WF10 X широко поле и WF20 X широко поле окуларот. 45-степенот на вертикална склоност да се намали очите и вратот уморни, rotatable 360-степен. ?Nosepiece со прецизност-земјата achromatic DIN 4x, 10x, 40x(Пролет) објективни, achromatic стакло цели обезбеди висок квалитет на зголемува слики ,зголемување 40x 200x 800x.Обичен фаза со клипови за да ги поправи примерок, фаза големина 110x120mm. 5 дупки диск дијафрагмата,NA0.65 кондензаторот се направи светлината на дното осветлување повеќе заличи.Посебен грубата и фината се фокусира на рек-и-назабена механизам систем, изграден во дното 3 W LED осветлување, светла за адаптација .напојува од AC штекер се прилагодат.Овој модел JNKEDU-100 A води да ги запознае студентите со биолошките светот.Обезбедува висока зголемување за биолошки употреба и образовни апликации ?Вклучувајќи 9pcs основниот биологија подготвени слајдови во собата, 5pcs празно микроскоп слајдови, 50pcs плоштадот корица стакло, лесно за студентски научат биолошки апликации.Метално тело 13,5 X17.5 X36 CM Monocular гледање главата со WF10 X широко поле и WF20 X широко поле окуларот 45 степен на вертикална склоност да се намали очите и вратот уморни, 360 степени rotatable.Nosepiece со прецизност-земјата achromatic DIN 4x, 10x, 40x(Пролет) цел.Achromatic стакло цели обезбеди висок квалитет на зголемува слики .зголемување ?40x,200x,800x.Обичен фаза со клипови за да ги поправи примерок, фаза големина 110x120mm 5 дупки диск дијафрагмата.NA0.65 кондензаторот се направи светлината на дното осветлување повеќе заличи Одделни грубата и фината се фокусира на рек-и-назабена механизам систем изграден во дното 3 W LED осветлување, светла за адаптација .напојува од AC штекер се прилагодат.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат