• Неодамнешно
Точност на Мерење на CH9810A Високо-моќ Програма контролирана DC Електронски Товар на Напонот на 0~500V Моќ 600W

Точност на Мерење на CH9810A Високо-моќ Програма контролирана DC Електронски Товар на Напонот на 0~500V Моќ

Buyers rating:
DEN 984.00

Количина на стоки

■ 5 инчен TFT LCD дисплеј, Кинески и англиски јазик, работа интерфејс задолжително. ■ Прилагодливи оптоварување тековната пораст време и истовар тековната падне време, ефикасно намалување на инстант влијание. ■ Батеријата тест на владата, која може да тест на издржливост на батеријата и капацитет, може да бидат поставени во повеќе фази со крива цртање функција. ■ Список тест на владата, што може да го тестира на сеопфатна параметри на напојување под различни оптоварување услови, вклучувајќи го и comparator функција.Модел:CH9810 AMeasurement mode Constant напон, постојан струја, константна енергија, постојано resistance Display method5 инчен TFT боја screen Input напон:500 VInput тековната:60 AInput моќ:600 WBasic напон точноста:0.05% + 0.03% FSBasic тековната точноста:0.05% + 0.05% FSMinimum резолуција:Напон 0.1 m V Тековната 0.1 m AList тест function Constant напон, постојан струја, константна енергија, постојан отпор, краток спој, отворете circuit Battery тест function Maximum капацитет : 999 A / H Празнење време : 1 ~ 60000sec со испуштање curve Dynamic тест function Frequency спектар 0.1 Hz-25 KHz Remote мерење function Have Standard RS232 C interface Have USB Уред interface Have U диск податоци storage Have Protection method Over напон, над сегашната, повеќе моќ, повеќе температура, обратна polarity Power requirements198-242 VAC 99 V-121 VAC 47.5-63 Hz Dimensions W * H * D430mm * 130mm * 420mm.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Garvin JHK-32 2 Инчен J Кука Кабел Поддршка
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Garvin JHK-32 2 Инчен J Кука Кабел Поддршка

Употреба : може да се користи за да се одржи кабли над таванот или над подови или според корисничките бар

DEN 1251.36
Черепот ноќта на Вештерките САД Знаме Правоаголна Складирање Кошница Складирање Бин Расклопна Складирање Кутија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Черепот ноќта на Вештерките САД Знаме Правоаголна Складирање Кошница Складирање Бин Расклопна Складирање Кутија

Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Ние веруваме дека може да го најдете вашиот омилен модел

DEN 479.76