• Неодамнешно
ABS со Вжарено EasyFil ABS 2.85 mm Бронза 750 Грам 3D Печатач со Вжарено

ABS со Вжарено EasyFil ABS 2.85 mm Бронза 750 Грам 3D Печатач со Вжарено

Buyers rating:
DEN 1463.52

Количина на стоки

Easy Fil™ ABS Easy Fil ABS е лесен за употреба и високо-крај Acrylonitrile Butadiene Styrene 3 D печатач со вжарено.Easy Fil ABS отпечатоци на малку повисоко печатење температури од редовните ABS, но неговиот врвен процесот на стабилност и физички карактеристики го прават Easy Fil ABS многу повеќе отпорност и некој ABS тип на филамент во споредба со просекот ABS filaments.Уникатни карактеристики Врвен процесот на стабилност и ограничени warping Значително повисока отпорност од просекот ABS Многу силни и издржливи Светлина-тежина Viscat омекнување температура од ± 103° C Широк спектар на живи нетранспарентно бои Општи печатење упатства * Млазницата големина : ≥ 0.15 mm Слој висина : ≥ 0.1 mm Проток : ± 104% Печати temp : ± 220 - 270° C Печати брзина : Средни Retraction : Да ± 5mm Топлина кревет : ± 90 - 110° C брзината на Вентилаторот : 0-25% Искуство ниво : Средно *) Погоре прикажува поставките наменета како водич за да го најдете вашиот оптимално прилагодувања за печатење.Овие се движи во прилагодувања треба да функционираат за повеќето принтери, но ве молиме да се чувствуваат слободни да експериментирате надвор од овие опсези ако мислите дека тоа е погоден за вашиот печатач.Постојат голем број на различни тип на печатари, на топло-завршува и печатач неутрализира дека тоа е исклучително тешко да се даде генерална една големина која е идеална за сите амбиент.Филамент должина ρ : 1.03 g/cc 50 гр серпентина 0.75 Kg гајтанот 2.3 Kg гајтанот Ø 1.75 mm ± 20.2 m ± 303m ± 928m Ø 2.85 mm ± 7.6 m ± 114m ± 350m Производ извоз информации ХС Код : 39169090 Опис : Monofilament Земја на потекло : Холандија.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Черепот ноќта на Вештерките САД Знаме Правоаголна Складирање Кошница Складирање Бин Расклопна Складирање Кутија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Черепот ноќта на Вештерките САД Знаме Правоаголна Складирање Кошница Складирање Бин Расклопна Складирање Кутија

Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Ние веруваме дека може да го најдете вашиот омилен модел

DEN 479.76
МАЖИТЕ ПРОСЛАВА ПОДАРОК КУТИЈА
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

МАЖИТЕ ПРОСЛАВА ПОДАРОК КУТИЈА

Оваа група ги вклучува : Една 8oz ЧОВЕК Еукалиптус Крем, Еден 8oz ЧОВЕК Чајно Дрво Крем, Еден 8oz ЧОВЕК Unscented П

DEN 3456.00