• Неодамнешно
Шун Премиер 6 Парче Стек Нож во Собата со Бамбус Складирање Кутија

Шун Премиер 6 Парче Стек Нож во Собата со Бамбус Складирање Кутија

Buyers rating:
DEN 6958.80

Количина на стоки

Визуелно впечатливи и рачно изработени со Дамаск обложување и зачукуваше tsuchime крај дека помага за ослободување на храна од нож, овие Шун Премиер висока јаглерод челични ножеви обезбедите домот, се чисти се сече.D-облик орев браун Pakka Wood се справува encase целосна композитни танг, подобрување зафат за десната и левата рака на гостите; нема да харбор бактерии како традиционалните дрво.Крунисан од страна врежана крајот капа и златно-обоените области за прстен.Додадете премиум допир и Јапонски талент за вашиот следен вечера - висока-квалитет бамбус презентација кутија воздигнува овој сет на следното ниво, погоден за професионален готвач кујна.Рачно изработени во Јапонија; земјата и усовршуваа на остар жилет 16-степен работ надвор од кутијата.Балансирана веднаш напред за да се зајакнат за зголемена прецизност во типичен служат и јадење ситуации.Santoku, nakiri, boning, режење, или бифтек - Шун ножеви позитивно планирам преку храна, препуштајќи му се на работ ја завршат работата.Право бифтек нож може да се направи добар бифтек вкус дури и подобро.Клучот е во тек повеќе на вкусна сокови во внатрешноста на стек.Жилет-остар нож, како 5-инчен Шун Премиер Бифтек Нож, ќе планирам преку месо, сечење помалку од капилари во стек и одржување на повеќе од вкусот и во внатрешноста каде што припаѓа.Овие прекрасни и уникатни прибор нудат полирање на допир на нешто служел од вашата кујна.Месо, риба или зеленчук, рафинирано и точни намалувања овозможена од Шун ножеви може да доведе до некои од најдобрите готвење (и јадење) искуства вас и вашите гости ќе бидат исполнети.Направена од AUS10 нерѓосувачки челик што е отпорен на корозија, има предност, и се справува со агилност.Како и со сите Бегаат од прибор за јадење, ќе добиваат бесплатни острат за живот во нашата канцеларија во Tualatin, Орегон - види пакување за повеќе детали.Рака мие само.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Grindmaster Cecilware L646A Термостат, Po18/22
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Grindmaster Cecilware L646A Термостат, Po18/22

Пакет Димензии : 7.0" (L) x 11.0" (W) x 13.0" (H).Тип На Производ : Храна Услуга Снабдување.Пакет Количина : 1 Земја На П

DEN 4124.88
2 Пакет Елка Писма Стап Ѕид Уметност Decal Mural Дома Декор Отстранлив Ѕид Прозорец Налепница за Божиќ Ѕид Декорација,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

2 Пакет Елка Писма Стап Ѕид Уметност Decal Mural Дома Декор Отстранлив Ѕид Прозорец Налепница за Божиќ Ѕид Декорација,

❤️【МАТЕРИЈАЛ се Отстранува, Перат; Топло нова голема пробие ѕидот со различни дизајни; Предлага Прост

DEN 1744.80