• Неодамнешно
Mitutoyo 176-393 Бинокуларна Цевка Со 10X Окуларот Сет За МФ и МФ-C Серија Мерење Микроскопа

Mitutoyo 176-393 Бинокуларна Цевка Со 10X Окуларот Сет За МФ и МФ-C Серија Мерење Микроскопа

Buyers rating:
DEN 7152.00

Количина на стоки

Бинокуларна цевка за сите Mitutoyo МФ и МФ-C серија мерење микроскоп.Внатрешни призмата на облоги обезбедуваат висок контраст раб до раб рамен терен поправена сликата. 10x окуларот сет со 24mm F. N. со reticlue полица.Целосно се фокусира eyepieces со диоптријата на вредноста на -10 до +5. Прифаќа 25мм reticules, 1.0 мм дебел.На Mitutoyo 176-393 бинокуларна цевка поставена има две 10x eyepieces со reticlue полица и 24mm областа број (Ф Н.), внатрешни pism слој кои обезбедуваат висок контраст раб до раб рамен терен поправена сликата, и е дизајниран за употреба со сите Mitutoyo МФ и МФ-C серија мерење микроскопа.Две целосно се фокусира 10x eyepieces имаат 24mm областа број (Ф Н.), и -10 до +5 диоптријата на вредноста.На reticle полица прифаќа 25мм reticules, 1mm, дебела (не се вклучени).Микроскопа се инструменти што се користат за подобрување на резолуцијата на некој објект или слика.Видови ги вклучуваат соединение, стерео или digital.Соединение микроскопа употреба на соединение оптички систем со цел објективот и окуларот.Стерео микроскопа покаже објект длабочина во три-димензионална слика.Дигитални микроскопа се користи за да се прикаже сликата на мониторот, отколку гледајќи низ објектив.Микроскопа може да има monocular (еден), бинокуларна (две), или trinocular (три) eyepieces, со различни зголемување способности.Зголемување на способноста се однесува на големината на сликата.Резолуцијата, исто така познат како resolvant моќ, се однесува на јасноста на сликата.Интеракцијата помеѓу поле на гледање (FOV), нумерички отвор (NA), и да работи на далечина (МД) одредува резолуција.Микроскопа може да се контролира преку зголемување на фиксен фокус, или преку спектар на корекција.Тие, исто така може да се користат LED, флуоресцентни и огледало извори на светлина за да помогне во контрола на гледање способности.Микроскопа се широко се користи во образованието, лабораторија за истражување, биологија, металургија, инженеринг, хемија, производство, и во медицински, форензичката наука, и ветеринарни дејности.Mitutoyo произведува прецизност на мерење алатки, метрологија, опрема и системи.Компанијата е основана во Токио во 1934 година и формира Mitutoyo Америка Corporation во 1963 година, кој е со седиште во Аурора, ИЛ.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Pampers Круизери 360 Пелени Големина 5 19Count
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Pampers Круизери 360 Пелени Големина 5 19Count

Pampers Круизери 360 вклопуваат е нашето најдобро одговара и заштита за вашиот активен бебе.За јазслободен о

DEN 222.96
Grindmaster Cecilware L646A Термостат, Po18/22
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Grindmaster Cecilware L646A Термостат, Po18/22

Пакет Димензии : 7.0" (L) x 11.0" (W) x 13.0" (H).Тип На Производ : Храна Услуга Снабдување.Пакет Количина : 1 Земја На П

DEN 4124.88
Нуркање Филтер Поставени, Акција Камера во Боја Корекција Водоотпорен Подводни Нуркање Филтер Леќа Комплет Фотографија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Нуркање Филтер Поставени, Акција Камера во Боја Корекција Водоотпорен Подводни Нуркање Филтер Леќа Комплет Фотографија

3 различни филтри за корекција на боја во различни вода длабочините и различни извори.Пурпурна филтер е

DEN 258.96