• Неодамнешно
ABS со Вжарено EasyFil ABS 2.85 mm Темно Зелена 750 Грам 3D Печатач со Вжарено

ABS со Вжарено EasyFil ABS 2.85 mm Темно Зелена 750 Грам 3D Печатач со Вжарено

Buyers rating:
DEN 1463.52

Количина на стоки

Easy Fil™ ABS Easy Fil ABS е лесен за употреба и високо-крај Acrylonitrile Butadiene Styrene 3 D печатач со вжарено.Easy Fil ABS отпечатоци на малку повисоко печатење температури од редовните ABS, но неговиот врвен процесот на стабилност и физички карактеристики го прават Easy Fil ABS многу повеќе отпорност и некој ABS тип на филамент во споредба со просекот ABS filaments.Уникатни карактеристики Врвен процесот на стабилност и ограничени warping Значително повисока отпорност од просекот ABS Многу силни и издржливи Светлина-тежина Viscat омекнување температура од ± 103° C Широк спектар на живи нетранспарентно бои Општи печатење упатства * Млазницата големина : ≥ 0.15 mm Слој висина : ≥ 0.1 mm Проток : ± 104% Печати temp : ± 220 - 270° C Печати брзина : Средни Retraction : Да ± 5mm Топлина кревет : ± 90 - 110° C брзината на Вентилаторот : 0-25% Искуство ниво : Средно *) Погоре прикажува поставките наменета како водич за да го најдете вашиот оптимално прилагодувања за печатење.Овие се движи во прилагодувања треба да функционираат за повеќето принтери, но ве молиме да се чувствуваат слободни да експериментирате надвор од овие опсези ако мислите дека тоа е погоден за вашиот печатач.Постојат голем број на различни тип на печатари, на топло-завршува и печатач неутрализира дека тоа е исклучително тешко да се даде генерална една големина која е идеална за сите амбиент.Филамент должина ρ : 1.03 g/cc 50 гр серпентина 0.75 Kg гајтанот 2.3 Kg гајтанот Ø 1.75 mm ± 20.2 m ± 303m ± 928m Ø 2.85 mm ± 7.6 m ± 114m ± 350m Производ извоз информации ХС Код : 39169090 Опис : Monofilament Земја на потекло : Холандија.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Нуркање Филтер Поставени, Акција Камера во Боја Корекција Водоотпорен Подводни Нуркање Филтер Леќа Комплет Фотографија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Нуркање Филтер Поставени, Акција Камера во Боја Корекција Водоотпорен Подводни Нуркање Филтер Леќа Комплет Фотографија

3 различни филтри за корекција на боја во различни вода длабочините и различни извори.Пурпурна филтер е

DEN 258.96
Ѕид-Монтирани Закачалки, продажба на Мало на Облека Закачалки, Облека Шини за продажба на Мало Закачалки, Комерцијални
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Ѕид-Монтирани Закачалки, продажба на Мало на Облека Закачалки, Облека Шини за продажба на Мало Закачалки, Комерцијални

Висококвалитетни материјали : на закачалката е изработена од нерѓосувачки челик, кој не е лесно да се на

DEN 1924.80
Мермер Слон Молив Држачот За Мобилен Телефон Стојат Биро Организатор Симпатична Канцеларија Мултифункционален
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Мермер Слон Молив Држачот За Мобилен Телефон Стојат Биро Организатор Симпатична Канцеларија Мултифункционален

Логистика Време На Испорака : Нормална Обичните Логистика Време На Испорака Е Од 7 До 15 Дена,Забрзан Логи

DEN 383.76
Pampers Круизери 360 Пелени Големина 5 19Count
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Pampers Круизери 360 Пелени Големина 5 19Count

Pampers Круизери 360 вклопуваат е нашето најдобро одговара и заштита за вашиот активен бебе.За јазслободен о

DEN 222.96
2 Пакет Елка Писма Стап Ѕид Уметност Decal Mural Дома Декор Отстранлив Ѕид Прозорец Налепница за Божиќ Ѕид Декорација,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

2 Пакет Елка Писма Стап Ѕид Уметност Decal Mural Дома Декор Отстранлив Ѕид Прозорец Налепница за Божиќ Ѕид Декорација,

❤️【МАТЕРИЈАЛ се Отстранува, Перат; Топло нова голема пробие ѕидот со различни дизајни; Предлага Прост�

DEN 1744.80