• Неодамнешно
Siemens 14FP12WG81 Тешки Моторни Стартер, Амбиентот Компензира Bimetal Преоптоварување, Прирачник/Автоматско Ресетирање, Отворен Тип, NEMA 4/4X Нерѓосувачки Вдп Куќиште, Една Фаз?

Siemens 14FP12WG81 Тешки Моторни Стартер, Амбиентот Компензира Bimetal Преоптоварување, Прирачник/Автоматско

Buyers rating:
DEN 1056.00

Количина на стоки

Класа 14 не-обратен motor starter, NEMA големина со тип 2 4/4 X нерѓосувачки челик куќиште.Отворен тип, 1-фаза, 2-скок, 45 A, 220-240 V.Амбиентална компензира bimetal преоптоварување реле.УЛ Наведени и АДС уверение.Siemens произведува електронски производи за автоматизација на зграда, индустриски дискови, осветлување, енергија генерација, медицинска опрема, и железнички превоз.Компанијата, основана во 1847 и со седиште во Германија, ги исполнува Меѓународните Стандарди Организација (ISO) стандарди 14001, 9001 и ТС 16949. Тешки почеток се наменети за целата линија, почнувајќи од слободен фаза и polyphase мотори.Овие контроли се достапни во NEMA Големини 00 преку 8. Сите Siemens Тешки контроли, вклучувајќи ја и нашата популарна Половина Големини се во согласност со важечките NEMA и УЛ тестови.Сите стартери се доставени со НЕ држи блокирам дека во врска со соодветен пилот уредот ќе се обезбеди низок напон заштита или ослободување.NEMA почеток се идеални за апликации кои бараат стабилност и издржливост.Типични апликации вклучуваат употреба со машина алатки, климатизација опрема, материјал, опрема за ракување, компресори, дигалки и разни производство и индустриска опрема, како и во тешки автомобилската апликации.Дополнително, Siemens нуди три ексклузивни Половина Големини; 13⁄4, 21⁄2 и 31⁄2. Половина Големина на почеток функција сите солиден учинок карактеристики на нашите NEMA оценет стартер големини, но се fractionally големина на повеќе тесно се совпаѓаат со вашето точно моторни оценка.Како резултат на тоа, значителни економски заштеди се направени можно без да се жртвува сигурност да очекуваме од тешки стартер.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Мермер Слон Молив Држачот За Мобилен Телефон Стојат Биро Организатор Симпатична Канцеларија Мултифункционален
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Мермер Слон Молив Држачот За Мобилен Телефон Стојат Биро Организатор Симпатична Канцеларија Мултифункционален

Логистика Време На Испорака : Нормална Обичните Логистика Време На Испорака Е Од 7 До 15 Дена,Забрзан Логи

DEN 383.76
Ѕид-Монтирани Закачалки, продажба на Мало на Облека Закачалки, Облека Шини за продажба на Мало Закачалки, Комерцијални
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Ѕид-Монтирани Закачалки, продажба на Мало на Облека Закачалки, Облека Шини за продажба на Мало Закачалки, Комерцијални

Висококвалитетни материјали : на закачалката е изработена од нерѓосувачки челик, кој не е лесно да се на

DEN 1924.80