• Неодамнешно
Пескарење Бендови за Нокти Вежба, TOEDO 100pcs Помине Пескарење Бендови, Професионални Помине Вежба Пескарење Битови за Маникир и Педикир (120 Ронки, Зебра)

Пескарење Бендови за Нокти Вежба, TOEDO 100pcs Помине Пескарење Бендови, Професионални Помине Вежба Пескарење

Buyers rating:
DEN 191.76

Количина на стоки

【 Професионални Ноктите Полирање 】 На пескарење бендови, доаѓаат со 100 парчиња на мулти-бендови кои се силен и сигурен.Тоа е најдобро за различни ноктите работи и професионалци степен на доработка.Уживајте услуги од стругање, дупчење, рутирање, полирање, пескарење, резба, и повеќе искуство за сите во едно. 【 Мулти-функционални 】 На пескарење битови за нокти вежба се погодни за повеќето големина електрични помине настава : вежби и други вежба битови.Тоа може да се лак, форма, да се скрати, мазна и полски природни и вештачки нокти, отстранете гел ноктите се натопи во прав поли помине гел и така натаму. 【 Лесно Одредување и Отстранување 】 песок бендови за вежба се погодни за повеќето големина 3/32 инчен електрични помине настава : вежби и други вежба битови користење пескарење бендови.Материјалот е кожата-пријателски.Имаме тестирани тоа тони на време кое не е запишано иритација на кожата предизвикани од страна на производот. 【 Широка Примена 】 Оваа пескарење малку е соодветна за нокти салон за убавина продавница, бањата или DIY дома помине уметност, маникир и педикир, корисна алатка за било manicurist или почетник.Исто така, најдобриот подарок за дамите, им овозможи да го спаси многу време и пари на маникир. 【 Упатство за корисникот 】 Вметнување на нокти пескарење бенд во текот на вежба малку, а потоа користете 80# да се отстрани гел или лак, тоа исто така може да се користи за да се скрати на доградба на акрилни или вештачки нокти, користете 120# да поднесат ноктите, форма и мазна, а потоа отстранете ја cuticle на природни нокти со 150#, ве молиме имајте на ноктите вежба на ниска брзина.Конечно користење 240# да се изедначи и лак на ноктите површината за да блесне.Карактеристики : 1. Погоден за нокти како и педикир. 2. Работи на природни нокти како и вештачки нокти. 3. Висока цврстина, издржливи и отпорни на абразија. 4. Тоа е професионална и на двата дома и салон употреба.Спецификација : Ноктите Пескарење Бендови Боја : зебра Помине Пескарење Бендови Големина : прибл. 0.31 инчен/ 0.8 cm во внатрешен дијаметар, 0.51 инчен/ 1.2 см во висина Пакет се Вклучени : 100pcs помине вежба пескарење бендови Лесен за Користење : 1. За да ја вметнете Mandrel вежба малку во ноктите вежба. 2. За да вметнете песок бенд во текот на Mandrel вежба малку. 3. Подготвени за површината работа, намалување и отстранување.Топло Совет : "ве Молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти, следи е brightness/contrast settings и слично, може да има и некои мали разлики во бојата на ѕвонење на веб-сајтот е фото и вистинскиот објект. "Ви благодариме за вашето разбирање и среќен купување!.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

BTYAY Домаќинство Панталоните Закачалка, Здолниште Клип, Лесна Панталони, Сушење Багажник, Панталоните Багажник,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

BTYAY Домаќинство Панталоните Закачалка, Здолниште Клип, Лесна Панталони, Сушење Багажник, Панталоните Багажник,

Силна носивоста и не е лесно да ' рѓа 360степен ротирачки кука непречено да се справува со силна носивоста

DEN 10442.16