• Неодамнешно
РБЦ Cam Следбеник Y24 0.750 OD x 0.2500 ID, Јарем Тип (Без Студ), Unsealed Cam Следбеник

РБЦ Cam Следбеник Y24 0.750 OD x 0.2500 ID, Јарем Тип (Без Студ), Unsealed Cam Следбеник

Buyers rating:
DEN 369.60

Количина на стоки

Јарем тип дизајн овозможува clevis монтажа, со кој се предвидува поддршка на двете страни на cam следбеник и дозволи за употреба на голема сила pin.Внатрешни игли валчести конфигурација за умерена товари.Насила пресек надворешниот прстен за да се намали деформација под оптоварување.Црна оксид заврши обезбедува додаде отпорност на корозија.Unsealed за намален отпор на тркалање.Оваа јарем стил РБЦ игла имајќи cam следбеник е традиционален во дизајн, со тешки надворешниот прстен пресек и целосна дополнување на игла ролки.Тоа нуди висок динамички и статички товар сметководствена способност, и анти-триење перформанси, во компактен дизајн.Јарем ролки се монтира со игла во јарем.Под товарот на pin-от е предмет на смолкнување и виткање на стресот.РБЦ препорачува јарем грб се наоѓа како блиску до јарем ролери што е можно.Во случај на широко распоредени pin поддржува, како резултат на pin девијации може да предизвика јарем ролери штета.РБЦ јарем ролки соодветствуваат во многу погледи на иста големина cam следбеник, освен тие се монтираат на pin за употреба во јарем тип апликации за поголем шок отпор.Јарем ролки треба да биде стегната axially или монтирани во рамките внимателно фитинг страна шини за да се спречи иселувањето на крајот плочи.За апликации со тешки товари, препорачливо е да топлина третираат pin и употреба на прес-одговара за внатрешниот прстен.Мека pin и светлината притиснете или притисни вклопуваат се доволни за лесно натоварени апликации.Кога притиснете местењето на јаремот ролери, притисокот треба да се применуваат на централно ниво и подеднакво против крајот плоча, никогаш не против надворешниот прстен.Pin-от треба да имаат соодветен олово-во chamfer или радиус да се спречи напад и да се одржи на монтирање на сила на минимум.РБЦ Лежишта е обезбедување имајќи решенија за нашите клиенти од 1919 година. А јавно се тргува компанија (NASDAQ : ROLL), РБЦ во моментов има 23 производствени капацитети низ целиот свет, со 18 наоѓа во САД.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

500ml Кокос Ѓумбир Шампон Брзо Црна Коса, Коса, Боја и Боење Негување Шампон, Чиста Шампон 2-во-1 Шампон-ConditionerShampoo-клима
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

500ml Кокос Ѓумбир Шампон Брзо Црна Коса, Коса, Боја и Боење Негување Шампон, Чиста Шампон 2-во-1 Шампон-ConditionerShampoo-клима

Шампон Ѓумбир Шампон*_* y боење и црна коса, брзо црна коса, а не црна скалпот.Црна Коса Шампон*_* Погоден за

DEN 880.56
Ергономски Тастатура Зглоб и Глувчето врвката за на Одмор Подлога, Глувчето Зглоб со Не се Лизга Гумени, Погоден
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Ергономски Тастатура Зглоб и Глувчето врвката за на Одмор Подлога, Глувчето Зглоб со Не се Лизга Гумени, Погоден

✅Материјал: глувчето и тастатурата врвката за на одмор подлога е направен од удобно мемориска пена и д

DEN 239.76
Chalkboard Хартија 11 x14 Црно - 25 Листови
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Chalkboard Хартија 11 x14 Црно - 25 Листови

Пакување од 25 11 x 14 инчи.Пластични нелепило chalkboard листови.Совршен за било каков вид на сигнализацијата.О

DEN 508.80
ReplacementScrews Стојат Завртки за Vizio E601i-А3
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ReplacementScrews Стојат Завртки за Vizio E601i-А3

Две групи на метрички завртки.Седум завртки вкупно.Работи САМО со оригиналот стои, НЕ универзална стои.

DEN 188.40