• Неодамнешно
SAMSUNG 65 UN65KU650DFXZA FA01 BN94-10828C Главната Видео Одбор Плоча Единица

SAMSUNG 65 UN65KU650DFXZA FA01 BN94-10828C Главната Видео Одбор Плоча Единица

Buyers rating:
DEN 359.52

Количина на стоки

Дел Број : BN94-10828 C.Ќе МОРА да одговара со овој број(s) на одборот од вашиот ТВ.Ако сте во потрага од страна на ТВ Модел ве молиме отворете го вашиот ТЕЛЕВИЗОР и со нетрпение за налепница со овој број на неа.Одборот Компонента : Главни Видео Одбор Плоча Единица.Ве молиме бидете сигурни дека ОДБОР Дел Број и слика на вашата матична плоча е ТОЧНО како што е прикажано погоре.Не се совпаѓаат со ТВ Модел.Постојат веројатно неколку различни одбори за секој модел во ЖИВО.Овој одбор е повлечен од работен разбиена екран ТВ.Сите предмети се тестирани и се гарантирано да работат.Оваа слика е АКЦИИ што значи дека може да се разликува малку од една кои сте ги добиле во боја или се отстранува кабли.Ние сме тука да ви помогнеме!Види опис подолу за да помогне со правилно решавање на проблеми и дијагностицирање на вашиот ТВ. -Дел Тип Главната Видео Одбор Плоча Единица-Дел Број BN94-10828 C Познати Модели UN65 KU650 DFXZA FA01 We сме тука да помогнеме!Ако не сте сигурни како треба да се дијагностицира и смена на ТВ порака или јавете ни се за повеќе помош пред купување!Ние нудиме и БЕСПЛАТНА ПРОФЕСИОНАЛНА ТЕХНИЧКА ПОДДРШКА.Единствениот вистински начин да се правилно неправилност / дијагностицира е со обиди и грешки, бидејќи не може да има неколку одбори кои покажуваат слични симптоми, а можеби и повеќе од 1 одбор не работи.Понекогаш симптомите се промени.Бидете трпеливи со прашања од нас и размена!За помош со првиот тајмери оди на You Tube и пребарување "ТВ Поправка Tutorial".*ЗАБЕЛЕШКА* LG & Vizio Телевизори мора да биде вклучен за 5 минути пред тоа ќе се сврти на** * * За главниот одбор замени проверете firmware надградба онлајн - Ние може да не се пре-инсталирате*1. Ги испита СИТЕ Панделки и конектори.Било солзи или лоши врски помеѓу одбори мора да се замени FIRST2. Ако имате било која од овие одбори, тоа треба да биде првиот одбор да се замени) Т-Един Одбор - Видео Проблеми (Нема Видео со режимот на светло, аудио, но не и видео, зрнеста, искривени, боја или проблеми во екранот) Б) X или Y Бафер Одбор (Плазма Телевизори само) - Режим на светло е вклучено, но не и моќ C) Светлото Инверторот / LED Драјвер - Нема Видео со режимот на светлината on3. Главната Видео Одбор - Режим на светло е вклучено, но не и моќ - Или видео или аудио не функционира (ако не се Т-Con во ЖИВО.Ако аудио но нема видео е Т-Един)4. Моќ Одбор - Нема моќ И режим на светлината НЕ се вклучи.Ако режимот на светлина е на обидете други одбори above5. Панел - Нема моќ, искривена слика, линии, бавно движење, половина екран, избледени во / надвор.Панел проблеми обично не се достоен за замена на таблата.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Sipromac 039-0270 Т Профил Сечење Елемент
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Sipromac 039-0270 Т Профил Сечење Елемент

Земја На Потекло : Германија.Број На Модел : 0390270 Објектот Пакет Димензија : 8.0" L x 10.0" W x 10.0" H Точка Пакет Те

DEN 16896.48
PanaVise 847-1/2 Микро Канал Планината
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

PanaVise 847-1/2 Микро Канал Планината

За помали CCTV камери тежина до 3 кг (1.4 kg).За 1 / 2" (12.7 мм) или 3 / 4" (19.1 mm) канал или NPT цевка инсталира.Должина од

DEN 983.76