• Неодамнешно
Bevve Колекција Инструмент SW582 Дигитални Светлина Метар Luxmeter Лукс/ФК Метри Luminometer Photometer Светлина Метар 0-199900Lux Дигитални Illuminance Метар Дома и Бизнис

Bevve Колекција Инструмент SW582 Дигитални Светлина Метар Luxmeter Лукс/ФК Метри Luminometer Photometer Светлина

Buyers rating:
DEN 1387.20

Количина на стоки

Мини лукс метар со стабилна, безбедна и сигурна мерка.Широк мерен опсег 0-200,000 лукс и автоматско/рачно опсег на промена.Мерна единица е switchable : Лукс или ВО странска валута.MAX / MIN / Data Hold функции, голема точност.LCD дисплеј со светлина за лесно ракување во темнина.LCD дисплеј:4-цифрен LCD дисплеј со 9999 max екранот count Measuring спектар : 0~199,900 Лукс (switch движи automatically Sampling го оценувате:2/s Sensor тип:Силикон фотонапонски cell Drop доказ :1m Overload индикација : yes MAX/МИН мерење :yes Data задржете го прикажува:yes Backlight :го вклучите/исклучите manually Auto исклучете :авто matically ако нема работа за 5 minutes Turn исклучено автоматско исклучување притиснете:се ОДРЖИ+ON/OFF копчиња за да се вклучи, прикажување APO OFF, нема да се напојува преку исклучува автоматски.Индикатор за слаба батерија :yes Overload индикација: кога illuminance под тест е higher Ambient температура за референца :23°C±3°CAmbient влажност за референца :≤80%RHDimension :178.5 mm x 63.5 mm x 27mm Backlight : го вклучите/исклучите manually Altitude : 2000m Pollution оценка:2 Operating температура & влажност: 0℃~40℃ (≤80%RH) 40℃~50℃ (≤45%RH)температура на Чување & влажност:-20℃~60℃ (≤75%RH )Илустрација: 1 FC=10.76 Lux Battery:1.5 V (ААА) x 3(не се вклучуваат)Димензија:178.5 mm x 63.5 mm x 27mm Weight:133g Functions Опсег на Резолуција Accuracy Illuminance мерење 0 ~9999 Lux 1 Lux ± (4%rdg+ 8dgts)≥10000 Лукс 10 Lux ± (5%rdg+ 10dgts)100 Lux ± (5%rdg+ 10dgts).

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Дупчалка со спирална бургија Вежба Малку за Садење 3x12inch Надградба Градина дупчалка со спирална бургија Спирала
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Дупчалка со спирална бургија Вежба Малку за Садење 3x12inch Надградба Градина дупчалка со спирална бургија Спирала

【Намалување на Поставување Време во Повеќе Од Половина】Каже збогум на болка во грбот и плускавци болк

DEN 287.76
Ергономски Тастатура Зглоб и Глувчето врвката за на Одмор Подлога, Глувчето Зглоб со Не се Лизга Гумени, Погоден
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Ергономски Тастатура Зглоб и Глувчето врвката за на Одмор Подлога, Глувчето Зглоб со Не се Лизга Гумени, Погоден

✅Материјал: глувчето и тастатурата врвката за на одмор подлога е направен од удобно мемориска пена и д

DEN 239.76