• Неодамнешно
VEVOR Синџир и Врзивно средство за Полнење 5/16in-3/8in, Ratchet Оптоварување Врзива 6600lbs Работна Сила, Ratchet Врзива и Синџири, 5/16in x 10ft Синџири w/ G70 Куки, на Камион, Вратоврска Над?

VEVOR Синџир и Врзивно средство за Полнење 5/16in-3/8in, Ratchet Оптоварување Врзива 6600lbs Работна Сила, Ratchet

Buyers rating:
DEN 4415.76

Количина на стоки

6600 Lbs Вчитување Капацитет : синџирот оптоварување врзивно има одличен вчитување капацитет на 6600 lbs.Кршење Сила : 26,455 lbs.Синџирот, 5/16" во дијаметар и 10 " во должина, има кршење сила на 18,075 lbs изграден за повеќето индустриски работни места.Сите Челик Структура : тешки-должност челик синџир врзивно и G80 синџир направени од 20 Mn2 се наменети да се застане на ригорозни поле и груби климатски услови.Црвениот прав-обложени заврши обезбедува максимална издржливост и долговечност.Лесен За Користење : На ratchet врзивно обезбедува две G70 куки на двете страни да работат со вашиот синџири.Рачно да се приспособат на ширина помеѓу две куки од 24" до 31".Пакет дополнителни вклучува shackle за употреба како што треба.Внимателен Дизајни : Нашиот синџир врзивно карактеристики 14" долга рачка, која обезбедува дополнителна потпора, па ќе може да се контролира за да се добие соодветна сума на напнатост.Особено ratcheting опрема и pawl дизајн спречување на опасности кога утовар и истовар.Мултифункционален Алатка : Тие се совршени за обезбедување на тешки товари на камиони или flatbed приколката.Тоа е исто така погоден за врзување надолу, сеча, и влечење cargos за повеќето индустриски апликации, како што се фабрики, магацини, гаражи, доковите, итн.Материјал : Челик.Компатибилен Синџир Големина на : 5/16-3/8/8-10 мм.Работен Капацитет : 6600 кг/3 т.Кршење Сила : 26,455 кг/12 т.Прилагодлива Должина : 24-31/601.5-782.5 мм.Должина на Рачка : 14/355 mm.Синџир Димензија : 5/16 x 16/8 mm x 5 m.Кршење Сила на Синџир : 18,075 кг/80.4 KN.Нашиот Синџир Врзивно карактеристики 6600 lbs работна сила е професионална оптоварување обезбедување на опрема за индустријата.Со 18,075 lbs кршење сила, G80 синџир со G70 куки помага да се добие работа ефикасно.Сите-челична конструкција со боени овозможува долг животен пат!.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Дупчалка со спирална бургија Вежба Малку за Садење 3x12inch Надградба Градина дупчалка со спирална бургија Спирала
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Дупчалка со спирална бургија Вежба Малку за Садење 3x12inch Надградба Градина дупчалка со спирална бургија Спирала

【Намалување на Поставување Време во Повеќе Од Половина】Каже збогум на болка во грбот и плускавци болк

DEN 287.76
Тековната Сензор, AC Тековната Сензор со Висока Прецизност Тековната Трансформатор Ниска Потрошувачка на Енергија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тековната Сензор, AC Тековната Сензор со Висока Прецизност Тековната Трансформатор Ниска Потрошувачка на Енергија

Меѓусебна inductance тековниот мониторинг, висока тековната откривање на точноста, стабилни перформанси, бе

DEN 1881.60