• Неодамнешно
GVM Копче Светлина, C-Менгеме Стојат, RGB LED Светло во Видео 2 КОМПЈУТЕРИ На Камерата Светло со СТАН Контрола & 8 Применливи Сцени 2700K-10000K Видео Осветлување за Полнење за И

GVM Копче Светлина, C-Менгеме Стојат, RGB LED Светло во Видео 2 КОМПЈУТЕРИ На Камерата Светло со СТАН Контрола

Buyers rating:
DEN 7679.76

Количина на стоки

➤RGB ВИДЕО ОСВЕТЛУВАЊЕ КОМПЛЕТ : Состојат со 162pcs SMD LED монистра што може да ги поддржи 0-360° полна боја и бестрашен на боја сатурација на вредноста.Супер широк боја температура се движат од 2700k-10000k и stepless затемнување од 0%-100% , што снабдување со вашите креативни пукање со богата и колоритна светлина. ➤ПОДДРШКА 8 ПОСЕБНИ РЕЖИМОТ СЦЕНИ : видео светлина со RGB режим и 8 видови на симулираат сцена (Молња, Полицаец Автомобил, Свеќа, ТВ, Лоши Крушка, Партија, Диско, Папараци).Не само што може да го имаат прекрасен средина ефекти во игра во живо, но, исто така, имаат особено ефекти во обичните телевизија. ➤СТАН на СИСТЕМОТ за КОНТРОЛА : GVM LED светло во видео опремени со Мобилен Стан контролна функција, преземете стан "GVM ДОВЕДЕ" на вашиот мобилен телефон, и да ги поврзете Bluetooth "BT-ЛЕД", можете лесно да се контролира светлина, ефективно за You Tube, за снимање на видео клип. ➤ДВА НАЧИНИ НАПОЈУВА : Фотографија видео светлина, може да се напојува од AC адаптер( Вклучен ) или NP-F 970/750 Li-ion батерија ( Не се Вклучени ).Опремени со топла чевли ви овозможува да ја прилагодите на снимање агол со 180° ротација според вашите потреби. ➤ПАКЕТ : 2x RGB Видео Светла со топло-чевли, 2x Адаптер, 2x Моќ Кабел 2x Носење и 2x Прилагодливи C-Менгеме Стојат ( Одговара за маса дебелина во 0.8-4inch ( 2-10cm ) ).GVM за светло во видео поддржува 8 видови на посебни осветлување сцени, за да ја збогати вашата снимањето на животната средина.Вклучувајќи ТВ, Свеќа, Полицаец Автомобил, Молња, Папараци, Диско, Забава, Лоши сијалица.Светилка монистра : 162 pieces HUE : RGB 0°~360°SAT : 0%~100% температура на Бојата : 2700 K~10000 KColor рендерирање индекс : ≥97 Power : 20 WBrightness : 3500lux/0.5 m, 1100lux/1m Power набавка : DC 9 V/ 3А.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

STOEMI 1.8 x112mm Brimless Handhold Зголемувачот (Црна)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

STOEMI 1.8 x112mm Brimless Handhold Зголемувачот (Црна)

Зголемувачот.Убава форма.Добро оптички својства.јасно.Издржливи.Производот параметри Модел : НЕМА.6771 С

DEN 1041.60
Phottix BG-60D Батеријата Зафат (Црна)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Phottix BG-60D Батеријата Зафат (Црна)

Дизајниран за Canon 60 D.Опремен со вертикалнизафат копчето на блендата, dial, AElock / FE заклучување копче, и AF то

DEN 464.16