• Неодамнешно
Тековната Сензор, AC Тековната Сензор со Висока Прецизност Тековната Трансформатор Ниска Потрошувачка на Енергија SZT20-CH-420E Минијатурни за Електрични

Тековната Сензор, AC Тековната Сензор со Висока Прецизност Тековната Трансформатор Ниска Потрошувачка на Енергија

Buyers rating:
DEN 1881.60

Количина на стоки

Меѓусебна inductance тековниот мониторинг, висока тековната откривање на точноста, стабилни перформанси, безбедно изолација на влез и излез.Ја мери тековната AC : 0-10 A / 20 A / 50 A, 0-100 A / 150 A / 200 A може да бидат избрани.Преку-срце структура дизајн, изолација издржат напон до 2000 V AC.Инсталација и користење се лесен и удобен, нема потреба да се поврзете на dc серија во колото во текот на мерењето.Повратен сигнал DC : 0-5 V / 0-10 V /4-20m A три форми се достапни.На SZT20-CH-420 E AC current transducer овозможува во реално време изолирани мерење на AC струја во мрежа или коло и се конвертира до 0-5 V/0-10 V или 4-20m A DC струја излезниот сигнал.Тоа можат да бидат споени со различни АД и претставуваат различни дигитални централизирана набавка системи.Или излез на САЛАДИН да се формира автоматски систем за контрола, или за да одговара на традиционалните аналогни и дигитални укажува инструменти, се прикажат мери вредност.Карактеристики : 1. Меѓусебна inductance тековниот мониторинг, висока тековната откривање на точноста, стабилни перформанси, безбедно изолација на влез и излез.2. Ја мери тековната AC : 0-10 A / 20 A / 50 A, 0-100 A / 150 A / 200 A може да бидат избрани.3. Повратен сигнал DC : 0-5 V / 0-10 V /4-20m A три форми се достапни.4. Инсталација и користење се лесен и удобен, нема потреба да се поврзете на dc серија во колото во текот на мерењето.5. Преку-срце структура дизајн, изолација издржат напон до 2000 V AC.6. Магнетни hysteresis помалку од 1%, може да се користи во силно магнетно поле услови.7. Надворешната обвивка се прави од само гаснење материјал, безбедно и издржливи.8. Тоа се користи за AC струја следење, откривање, тековната заштита од преоптоварување, и е, исто така, се користат како електронски switch за автоматски системи за контрола. 9. Таа е погодна за различни апликации кои бараат сегашните и напон конверзија.10. Тоа има карактеристики на силна преоптоварување способност, висока прецизност, висока изолација, високо ниво на безбедност, ниска потрошувачка на енергија и силна анти-мешање способност.Спецификација : Име на Производ : AC Струја Transmitter Model : SZT20-CH-420 EPower набавка : Напон излез тип, само-напојување не бара надворешен струја.Тековната излез тип бара екс.

Карактеристики на стоката

Product Name:
AC Current Transmitter
Model:
SZT20-CH-420E
Power supply:
Voltage output type, self-power supply does not require external current. :
Current output type requires ex :

Купувачи како што сакаат