• Неодамнешно
2 1/16 - 3 Мека на Допир СВ Црв-Вози Црево Стеги, SAE 40 - (пакување од 10)

2 1/16 - 3 Мека на Допир СВ Црв-Вози Црево Стеги, SAE 40 - (пакување од 10)

Buyers rating:
DEN 422.40

Количина на стоки

SAE 40. 2 1/16" - 3" со дијаметар од опсегот. 5/16" хексадецимален завртки со дијаметар.Интегрален мазна внатрешна лагер. 2 1/16" - 3" со дијаметар, 1/2" ширина, мека на допир суровата средина црв-вози црево стеги, SAE 40. Изработени целосно од нерѓосувачки челик, вклучувајќи го и 5/16" дупчиња хексадецимален главата на завртката.Да ги користите овие мека на допир црв-вози црево стеги со мека на црева и цевки.Интегрален мазна внатрешна лагер ги покрива прицврстување слотови кои може да се намали во мека црева.Не постојат пречки под домување да ја загрози concentricity на печат и не ламинат покривки да се распадне под топлина, ултравиолетови, или корозивни напади.Најчесто се користи во морските и погребување апликации, сите од нерѓосувачки челик дизајн им овозможува на овие црево стеги да му се спротивстават на тешки опкружувања.Не челик или место завари да ' рѓа, ги кородираат, или руптура.Се сретне SAE J1508.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

STOEMI 1.8 x112mm Brimless Handhold Зголемувачот (Црна)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

STOEMI 1.8 x112mm Brimless Handhold Зголемувачот (Црна)

Зголемувачот.Убава форма.Добро оптички својства.јасно.Издржливи.Производот параметри Модел : НЕМА.6771 С

DEN 1041.60