• Неодамнешно
Орегон Ламиниране Топла Laminating Пошта Писмо (Пакување од 100) 10 Мили 9 x 11-1/2 Мат/Сјај

Орегон Ламиниране Топла Laminating Пошта Писмо (Пакување од 100) 10 Мили 9 x 11-1/2 Мат/Сјај

Buyers rating:
DEN 808.80

Количина на стоки

Мат Финиш го Подобрува Црни и Бели Фотографии и Печатење додека драматично Намалување на Отсјај.Вклучува Мала Круг Агли за Професионален Финиш.Овој Мат Ламинатни Овозможува на Површината да се Напише На (потписи, белешки, резултати, итн.).Пакетот Вклучува најмалку 2 силикони обложени laminating превозници за Laminators кои го Бараат тоа. 9 x 11.5-инчи и 10 мили дебел; Метрички 229mm x 292mm и 250 microns дебели. 100 писмо, големина 10 мили топлина активира laminating пошта 9 x 11.5-инчен може да се менува со мат финиш една страна и јасно гланц другата страна.Орегон Ламиниране мат/сјај laminating пошта се разновиден избор, додека мат финиш, од една страна, овозможува пишување-на површината за потписи, итн.со молив или ballpoint пенкало додека сјај страна го прави бои поп.Исто така, мат страна го подобрува црни и бели фотографии и црно мастило на бела хартија, додека драматично намалување на отсјај.Пакувањето вклучува најмалку 2 силикони обложени laminating превозници за оние машини кои бараат превозници.Орегон Ламиниране квалитет ги исполнува или го надминува сите големи брендови.Максималната големина на хартија се препорачува за оваа торбичка е 8.75 x 11.25-инчен (или помалку), да се остави стандард 1/8-инчен границата на јасни ламинатни околу сите страни на картичка за безбедна запечатени раб; сепак, 8-1/2 x 11 стандард писмо, големина на хартија е најчесто се користат.СОВЕТИ : Индустриски стандардна спецификација за 10 мили laminating пошта е 10 mils на секоја размавта за вкупно 20 mils додаден на вашиот лист хартија.Исто така, 1 мили е еднаква на 1/1000th од очигледна (или 25 microns метрички).Laminating пошта се запечатени на само еден раб и отворен за други три (како папка).Купување Орегон Ламиниране марка за квалитет на оваа разумна цена со пари гаранција за враќање.Нема да се жалам.Некои торбичка laminators се способни за не повеќе од 5 мили пошта (10 мили вкупно торбичка дебелина).Laminators со или променлива брзина или прилагодлива температура се очекува да се печат овие подебели пошта.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

STOEMI 1.8 x112mm Brimless Handhold Зголемувачот (Црна)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

STOEMI 1.8 x112mm Brimless Handhold Зголемувачот (Црна)

Зголемувачот.Убава форма.Добро оптички својства.јасно.Издржливи.Производот параметри Модел : НЕМА.6771 С

DEN 1041.60
Phottix BG-60D Батеријата Зафат (Црна)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Phottix BG-60D Батеријата Зафат (Црна)

Дизајниран за Canon 60 D.Опремен со вертикалнизафат копчето на блендата, dial, AElock / FE заклучување копче, и AF то

DEN 464.16