• Неодамнешно
VEVOR Лабораторија Одделение Metalware Set - Поддршка Стојат Премиум Железо Материјал Лабораторија Стојат Поддршка Лабораторија Менгеме Колба Менгеме Кондензаторот Стој?

VEVOR Лабораторија Одделение Metalware Set - Поддршка Стојат Премиум Железо Материјал Лабораторија Стојат Поддршка

Buyers rating:
DEN 1742.40

Количина на стоки

Премиум Квалитет : Трајни производи од не 'рѓосувачки челик и леано железо усвоена од овој прстен поддршка стојат не' рѓа или ги кородираат, и може да му одолее ultrahigh температура, обезбедувајќи постојана употреба.Стабилна База : плоштадот база на овој burette менгеме, изградени од леано железо, со 8.1"х5.7" во големина, се тешки-должност и стабилна.Екстра дупка е додаден на основата во случај на итна потреба.Разни Додатоци : Заедно со 3 прилагодливи клипови (максимум отворање : 2.4"/3.5") и 3 круг карики, нашите retort прстен може да ги собере различни големини на тест цевки или колби, па како да ги задоволи вашиот повеќе барања.Лесно да се Соберат : Исклучителна стојат лабораторија, опремен со зафат клипови кои имаат за цел одржување на клипови со карики или цврсто фиксирани, разјаснува лесно собранието и употреба.Таа не бара посебна обука или техники.Широка Примена : Дизајнирани за физика & хемија експерименти како филтрација и греење, на burette комплет е универзално се користи во биолошки и хемиски лаборатории, училишта, фабрики, итн.Материјал : не ' Рѓосувачки челик & Леано Железо.Пол Должина : 23.6"(600 mm).Основната Големина : 8.1" x 5.7"(206 х 145 mm).Максимална Отворање : Beaker Клип - 2.4"(61 mm), Триаголник Клип-3.5"(89 мм.).Обрачот Големина (Внатрешно) : Големи-3.3"(84 mm), Среден-2.7"(68 mm), small (Мал)-2"(51 mm).Тежина : 5.5 LBS (2.5 КГ).Оваа лабораторија поддршка стојат користи нерѓосувачки челик и леано железо кои се трајни кон ultrahigh температура и неизбежна корозија за долго време користење.Во меѓувреме, овој предмет вклучува 3 прилагодливи клипови и 3 круг карики во различни големини за да ги задоволи вашата потреба.Нашата лабораторија стојат може да се направи одлична работа на филтрација, затоплување, и titration.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

STOEMI 1.8 x112mm Brimless Handhold Зголемувачот (Црна)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

STOEMI 1.8 x112mm Brimless Handhold Зголемувачот (Црна)

Зголемувачот.Убава форма.Добро оптички својства.јасно.Издржливи.Производот параметри Модел : НЕМА.6771 С

DEN 1041.60