• Неодамнешно
uxcell 6mm да 6mm Понесе Крути Цевки Поставени Завртка L25XD14 Алуминиумска Легура,Вратило Спојка Конектор,Моторни Додатоци,Сина

uxcell 6mm да 6mm Понесе Крути Цевки Поставени Завртка L25XD14 Алуминиумска Легура,Вратило Спојка Конектор,Моторни

Buyers rating:
DEN 191.76

Количина на стоки

Конекција Дијаметар : 6mm да 6mm, Вкупната Должина : 25мм /0.98 инчен, надворешен Дијаметар : 14mm/ 0.55 инч.Широко се користи во компресори,3 D принтер,DIY роботи,CNC машина,stepper мотори,итн.Слични крути менгеме спојки, вратило couplers се користи за да се одржи лежишта и sprockets цврсто на окно, и се користи во моторот и менувачот собранија.Топ тесни тип крути цевки со 2/4 завртки да се одржи на вратило цврсто; висок вртежен момент со ригидност, ниска инерција и одлична чувствителност.Answer : ___________________________ NOTE : цврсти тип во суштина не дозволува ексцентричност, и тоа мора да биде целосно прилагодени за време на употреба.Едно парче сет завртка менгеме дизајн го прави лесно да поставите предмети на вратило и контрола на одржување капацитет на спојување.Спецификација : 4 парчиња завртки design Thread Големина : M4 Color : Blue Material : Алуминиум Alloy Connection Дијаметар : 6mm да 6mm Total Должина : 25мм /0.98 inch Outside Дијаметар : 14mm/ 0.55 inch Through Агол : 180 Степен Пакет Листа : 1 Buc x Цврсти Вратило Coupler4 Компјутери x М4 Screws Description : Направен од алуминиум материјал за да се намали inertia Rigid спојка,висок вртежен момент со ригидност,ниска инерција и одличен sensitivity No ротација јаз, еластична акција може да се направи се за симетрични аголна misalignment Maintenance-бесплатно, масло доказ и отпорност на resistance Suitable за модел на автомобил, модел на брод, хардвер, , механички диск ситуации итн Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм се разликува поради прирачник measurement Due на различни екранот и друга светлина, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме за вашето разбирање.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Екранот Багажник, Лесно Собранието Не се Деформира Екранот Стојат Стабилна Структура Широка Примена 2бр за Дома
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Екранот Багажник, Лесно Собранието Не се Деформира Екранот Стојат Стабилна Структура Широка Примена 2бр за Дома

ВИСОК КВАЛИТЕТ на МАТЕРИЈАЛИТЕ : Избраниот висок квалитет на доградба на акрилни материјали, дебела и т

DEN 2068.80