• Неодамнешно
Ahlstrom 0550-0210 Eaton-Дига Филтер Хартија, 15 Micron, Брз Проток, Одделение 55, 2.10 cm Дијаметар (Пакување од 100)

Ahlstrom 0550-0210 Eaton-Дига Филтер Хартија, 15 Micron, Брз Проток, Одделение 55, 2.10 cm Дијаметар (Пакување

Buyers rating:
DEN 516.72

Количина на стоки

Квантитативна анализа.Ниска пепел содржина 0.007 проценти (киселина-миење третираат).Високо влажен-сила.Во согласност перформанси.Обичај се намали.Ahlstrom произведува серија на исклучително висока чистота, киселина изми филтер трудови дизајниран за употреба во аналитички и gravimetric анализа.На квалитативни оценки се произведени од врвен квалитет памук linters користење на ултра-чиста, обратна-осмоза вода и се уште се третира со разредена киселина за да се отстранат сите останатите органски и неоргански нечистотии.Сите квалитативни оценки се произведени во строго контролирани услови и опкружување кое обезбедува висока униформност и висока чистота од филтерот за да го филтрирате.Појачани ashless оценки (пепел 0.006 проценти) : Овие специјално обработена појачани ashless оценки се достапни за критичко современи аналитички техники кои бараат зголемување на влажно-сила и ракување со капацитет.Овие висока чистота филтер трудови имаат тешка, мазна површина, без лабава влакна и се идеални за собирање влажни преципитати.Секое одделение нуди удобен комбинација на честички задржување и проток и се генерално се користи поради нивната висока хемиска отпорност на силна киселина и алкално.Ahlstrom 55 : 15 микрометар - брзо расте : Ова е брза филтрирање одделение за gravimetric анализа на крупни честички и желатинозна преципитати (односно : алуминиум и циркониум hydroxides) во киселина и алкално решенија.Ahlstrom 55 е исто така се користи во воздух и храна за анализа и за хлорид и фосфор во цемент, јаглен и кокс. 31 дик/100mls Филтрација брзина herzberg. 220 млс/мин Филтрација брзина брзина.Медиум вчитување капацитет.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Екранот Багажник, Лесно Собранието Не се Деформира Екранот Стојат Стабилна Структура Широка Примена 2бр за Дома
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Екранот Багажник, Лесно Собранието Не се Деформира Екранот Стојат Стабилна Структура Широка Примена 2бр за Дома

ВИСОК КВАЛИТЕТ на МАТЕРИЈАЛИТЕ : Избраниот висок квалитет на доградба на акрилни материјали, дебела и т

DEN 2068.80