• Неодамнешно
XXDA THK Висока Прецизност Меѓусебно Линеарно Движење Водич Железнички Должина HSR20A HSR20R L-1000 1200 1500 2000 2500 3000 400 0.000 мм (Боја: HGW20CA, Водич Должина: 66.92 9 инчи

XXDA THK Висока Прецизност Меѓусебно Линеарно Движење Водич Железнички Должина HSR20A HSR20R L-1000 1200 1500

Buyers rating:
DEN 1641.60

Количина на стоки

Топката е дизајниран со 45° контакт агол, така што тоа може да го издржи еднакви радијална и обратно товари.Радијална и хоризонтална.Затоа,може да се примени на било кој инсталација насока.Исто така, MSA серија.Постигне добро балансирана прелиминарни сила, додека одржување на ниска триење отпорноста да се зголеми ригидност во четири насоки.Погоден за движења кои бараат висока прецизност и висока цврстина.На патентиран дизајн на подмачкување патека ја прави лубрикант рамномерно распоредени во секој циркулација коло.Затоа, оптимална подмачкување може да се постигне во било која насока на инсталацијата,а со тоа се подобрува точноста на работењето,услугата живот и сигурност.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат