• Неодамнешно
Quercetti Daisy Форма Sorter - Класичен 16 Парче Обликот и Бојата Сортирање Играчка (произведено во Италија)

Quercetti Daisy Форма Sorter - Класичен 16 Парче Обликот и Бојата Сортирање Играчка (произведено во Италија)

Buyers rating:
DEN 887.76

Количина на стоки

Безвременски фаворит, овој класичен облик sorter ќе се забавуваат и да уживаат додека зајакнување рака-око координација, форма и боја признавање, моторни вештини и умешност.На возраст од 12 Месеци и нагоре.Карактеристики на daisy во облик на база со седум дупки во различни големини и светли бои, секој одговара на еден блок дека вашиот малку ќе научат да препознаваат и да го испуштите во вистинската дупка.Секоја форма е координирана со различни бои, така што децата лесно може да се најде на појавување на парчиња и вид нив по форма и боја.Сите 14 парчиња може да биде во склопот чуваат во daisy во облик на кофа со капак.Тоа е добредојдовте изненадување за децата да ги подигнете го капакот и види блокови се појавува, подготвени да започнете одново!.Содржината вклучуваат daisy облик кофа и капак со 7 отвори и 14 светло обоени форми (2 од секоја форма).Произведено во Италија.Ниво на вештина : Почетник.Опис на производот безвременски омилени : ова е класичен "облик sorter играчка" одликувајќи се со паричка во облик на база со седум дупки во различни големини и светли бои.Секоја дупка одговара на блок дека вашиот малку ќе научат да препознаваат и да го испуштите во вистинската дупка.Секоја форма е координирана со различни бои, така што децата лесно може да се најде на појавување на парчиња и вид на нив, со обликот и бојата на кожата, јакнење на нивните рака-око координација, како и нивното рано моторни вештини и умешност.На daisy во облик на одборот се претвора во практична капак за capacious кофа каде што сите 14 парчиња може да бидат удобно сместени.Тоа е забава изненадување за децата да ги подигнете го капакот и погледнете сите блокови се појавува, подготвени да започнете одново за бескрајни и сосема безбедно игра!Од Производителот Овој класичен облик sorter играчка карактеристики на daisy во облик на база со седум дупки во различни големини и форми и светли бои.Малку се оние кои ќе научат да препознаваат различни форми и потоа се откажат од нив во вистинската дупка.На daisy во облик на одборот се претвора во капакот за кофа каде што сите 14 обликувани парчиња може да се чуваат.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Свет E89281307 Тастатура Лист за Gsp30A
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Свет E89281307 Тастатура Лист за Gsp30A

ОЕМ замена дел.Пакет Димензии : 10.0 H x 8.0 L x 10.0 W (инчи).Пакет Тежина : 0.300 фунти.Земја на Потекло : сад.Свет E89281

DEN 1116.00