• Неодамнешно
uxcell 5mm да 6mm Понесе Крути Цевки Поставени Завртка L22XD14 Бакар,Вратило Спојка Конектор,Моторни Додатоци

uxcell 5mm да 6mm Понесе Крути Цевки Поставени Завртка L22XD14 Бакар,Вратило Спојка Конектор,Моторни Додатоци

Buyers rating:
DEN 203.76

Количина на стоки

Конекција Дијаметар : 5mm да 6mm, Вкупната Должина : 22mm /0.87 инчен, надворешен Дијаметар : 14mm/ 0.55 инч.Широко се користи во компресори,3 D принтер,DIY роботи,CNC машина,stepper мотори,итн.Слични крути менгеме спојки, вратило couplers се користи за да се одржи лежишта и sprockets цврсто на окно, и се користи во моторот и менувачот собранија.Топ тесни тип крути цевки со 2/4 завртки да се одржи на вратило цврсто; висок вртежен момент со ригидност, ниска инерција и одлична чувствителност.Answer : ___________________________ NOTE : цврсти тип во суштина не дозволува ексцентричност, и тоа мора да биде целосно прилагодени за време на употреба.Едно парче сет завртка менгеме дизајн го прави лесно да поставите предмети на вратило и контрола на одржување капацитет на спојување.Спецификација : 4 парчиња завртки design Thread Големина : M4 Color : Злато Tone Material : Copper Connection Дијаметар : 5mm да 6mm Total Должина : 22mm /0.87 inch Outside Дијаметар : 14mm/ 0.55 inch Through Агол : 90 степени Пакет Листа : 1 Buc x Цврсти Вратило Coupler4 Компјутери x М4 Screws Description : Направен од бакар материјал за да се намали inertia Rigid спојка,висок вртежен момент со ригидност,ниска инерција и одличен sensitivity No ротација јаз, еластична акција може да се направи се за симетрични аголна misalignment Maintenance-бесплатно, масло доказ и отпорност на resistance Suitable за модел на автомобил, модел на брод, хардвер, , механички диск ситуации итн Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм се разликува поради прирачник measurement Due на различни екранот и друга светлина, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме за вашето разбирање.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Свет E89281307 Тастатура Лист за Gsp30A
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Свет E89281307 Тастатура Лист за Gsp30A

ОЕМ замена дел.Пакет Димензии : 10.0 H x 8.0 L x 10.0 W (инчи).Пакет Тежина : 0.300 фунти.Земја на Потекло : сад.Свет E89281

DEN 1116.00
4 дупчалка со спирална бургија Вежба Малку за Садење Крушка,Тешки, Тешки Пост Дупка Копач,Градина Спирала Вежба
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

4 дупчалка со спирална бургија Вежба Малку за Садење Крушка,Тешки, Тешки Пост Дупка Копач,Градина Спирала Вежба

【Две Големина】Две големина на вежби ви помогне садење или копа дупки во сите ситуации 【Премиум Квалит

DEN 239.76