• Неодамнешно
uxcell 1/8 Инчи да 1/8 Инчи Понесе Крути Цевки Поставени Завртка L20XD12 Алуминиумска Легура,Вратило Спојка Конектор,Моторни Додатоци,Темно Црвена,4pcs

uxcell 1/8 Инчи да 1/8 Инчи Понесе Крути Цевки Поставени Завртка L20XD12 Алуминиумска Легура,Вратило Спојка

Buyers rating:
DEN 191.76

Количина на стоки

Конекција Понесе Дијаметар : 1/8 инчи да 1/8 инчи; Вкупна Должина : 20mm /0.79 инчен, надворешен Дијаметар : 12mm/ 0.47 инчен; со Завртки M4.Широко се користи во компресори,3 D принтер,DIY роботи,CNC машина,stepper мотори,итн.Слични крути менгеме спојки, вратило couplers се користи за да се одржи лежишта и sprockets цврсто на окно, и се користи во моторот и менувачот собранија.Топ тесни тип крути цевки со 2/4 завртки да се одржи на вратило цврсто; висок вртежен момент со ригидност, ниска инерција и одлична чувствителност.Answer : ___________________________ NOTE : цврсти тип во суштина не дозволува ексцентричност, и тоа мора да биде целосно прилагодени за време на употреба.Едно парче сет завртка менгеме дизајн го прави лесно да поставите предмети на вратило и контрола на одржување капацитет на спојување.Цврсти Спојки може да понуди солидна врска помеѓу два шахти со висока прецизност и вртежен момент.Тоа нема неусогласеност апсорпција способности.Нема движење е дозволено помеѓу две шахти и машината систем бара подмачкување во многу пати.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат