• Неодамнешно
Aopin 5mm да 7mm Цврсти Спојки Поставите Завртка Вратило Stepper Мотор, Должина 25mm / 1 Мотор Спојка Конектор Крути со Завртката за 3D Печатач, РК Робот, Автомобил Модел Вратило,

Aopin 5mm да 7mm Цврсти Спојки Поставите Завртка Вратило Stepper Мотор, Должина 25mm / 1 Мотор Спојка Конектор

Buyers rating:
DEN 271.68

Количина на стоки

❤Цврсти Спојки Поставите Завртка Вратило Големина : 5mm да 7mm / 0.20" да 0.28".Спојување Со M4 Шрафовите За Прицврстување.Надворешниот Дијаметар : 14mm / 0.55", Должина 25mm / 1". ❤Вратило Крути Цевки Се Користи Во Серво Мотор Системи, 3 D Принтер, Cnc Машина, Diy Encoderspindle Преноси, Излегувајќи Мотори, Укинување на Платформи, машинската Преноси, Излегувајќи Мотори, Encoders, Завртка Дискови, Машина Платформи Или Менувачи, Итн.Целта Е Да Се Цврсто Поврзување На Возење Вратило И Управувано Окното За Да Ја Ротирате Заедно И Се Пренесува На Движење И Вртежен Момент.Голема Погоден За Кратка Поддршка На Вратило, Черупка Модел, Минијатурни Вратило, Модел Авион/ Брод / Автомобил. ❤5mm да 7mm Цврсти Спојки Поставите Завртка Материјал : Висок Квалитет на Алуминиум Алуминиумски Материјал, На Површината Се Третира Со Anodizing, Со Супериорен Отпорност на Корозија.Утврден Од Страна Завртки; Главна Боја : Сина, Погодни За Работа На Висока Температура (-80℃ / +300℃) И Груби Средини, Дури И Ако Не Е Вибрации И Шок , Се Уште Е Безбедно Да Се Движат. ❤Се Компензира За Axial И Радијална Форумот.Шок За Ублажување, Вибрации Апсорпција, Високо Пренос Ефикасност, Намалување На Шумот, И Ниска Носат.Кога Оценет Вртежен Момент Е Надмината, Спојување Може Да Се Заштити Безбедноста На Врски. ❤Пакет : 4 Парчиња Цврсти Спојки Крути со Завртка.Aopin Препорачува Користење М2 Хексадецимален Клуч!.Прирабница спојка е изготвена врз основа на Меѓународната Страната Стандард, широко се користат во моделот вратило конекција, совршен прибор за РК Модел на мотор.Употреба на високо квалитетни алуминиумски легури, површината е елоксирани, тоа има одлична отпорност на корозија, вратило за пренос е постабилна и инсталација и замена се згодни.За да се осигура дека двете шахти имаат висок центрирање, големи пренос на вртежен момент, високо пренос ефикасност, бучава и намалување на ниски носат.Нежно ги заостри 3 врти со рака прв, а потоа стегнете со алатка за да избегнете оштетување на конец.Пакетот е опремен со одредување на завртки, кои лесно може да се прилагоди на стегање на спојување и поврзување на вратило.Под нормални околности, на цевки треба да бидат цврсто фиксирани на поврзување на вратило.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

MEIKE XT2 Професионална Контрола Опремување 2.4 G На 100 Метри Безжичниот Далечински управувач за Контрола Компатибилен
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

MEIKE XT2 Професионална Контрола Опремување 2.4 G На 100 Метри Безжичниот Далечински управувач за Контрола Компатибилен

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 1103.76
ReplacementScrews Стојат Завртки за LG OLED65CXPUA
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ReplacementScrews Стојат Завртки за LG OLED65CXPUA

Еден сет на метрички завртки.Седум завртки вкупно.Работи САМО со оригиналот стои, НЕ универзална стои.Н

DEN 185.04
MagiDeal Предиво Плетење Торба за Предиво Топки, Капчиња, Игли за Плетење Уметност Занает Носителот Tote Организатор
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

MagiDeal Предиво Плетење Торба за Предиво Топки, Капчиња, Игли за Плетење Уметност Занает Носителот Tote Организатор

Направен од висок квалитет на 600 D оксфорд ткаенина, издржлив и лесен за миење.Мазна патент затворање, ко

DEN 1658.40