• Неодамнешно
РБЦ Cam Следбеник SRF35SS 1.750 OD x 0.8750 ID, Запечатени Разговор Ролери Следбеник

РБЦ Cam Следбеник SRF35SS 1.750 OD x 0.8750 ID, Запечатени Разговор Ролери Следбеник

Buyers rating:
DEN 1285.92

Количина на стоки

Дизајниран со големи внатрешни маснотии капацитет за складирање за апликации каде relubrication е реткост.Кафез водени ролки дозвола за работа на високи брзини.Двојно запечатени да се задржи загадувачи надвор од една страна, но дозволите за слободни подмачкување протокот на другата страна.Насила пресек надворешниот прстен за да се намали деформација под оптоварување.Јарем стил на дизајн овозможува clevis монтажа, со кој се предвидува поддршка на двете страни на cam следбеник и дозволи за употреба на голема сила pin.Оваа РБЦ разговор ролери следбеник може да работат директно на појачани и земјата вратило (HRc 58 мин, 16 фирми мин површина) или може да се користи со појавување на внатрешниот прстени.Работат без внатрешен прстен приноси најголемите можни бунари со дијаметар со најголема сила и цврстина.Axial водство мора да бидат обезбедени од страна на апликацијата.Препорачливо е да се користат појачани челик или бронза удар подлошки со радијална подмачкување на жлебови како што е потребно.Овој разговор СРФ ролери следбеник е многу популарна во апликации кои бараат нафта бања подмачкување, со голема брзина, или во апликации подмачкан за живот.РБЦ Лежишта е обезбедување имајќи решенија за нашите клиенти од 1919 година. А јавно се тргува компанија (NASDAQ : ROLL), РБЦ во моментов има 23 производствени капацитети низ целиот свет, со 18 наоѓа во САД.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Vollmer 45607 Возило депо со анекс куќи
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Vollmer 45607 Возило депо со анекс куќи

Автентични дизајн и квалитет.Бродови од сад.Точновоживот детали.За модел воз распоред и dioramas.Производи

DEN 1435.20
Fellowes 52041 Laminating Пошта 7mil 11 1/2 x 9 100/Пакет
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Fellowes 52041 Laminating Пошта 7mil 11 1/2 x 9 100/Пакет

Се продаваат како 100 / Пакет.Премиум материјали се обезбеди јасна, трајни резултати.Лесен за користење; м

DEN 1337.52