• Неодамнешно
Орегон Ламиниране Топла Laminating Пошта, Вертикална Половина Писмо, 5 Мили 4.75 x 11.5 Инчи, Јасно Пластика Сјајни (100 Pack) 12LR05

Орегон Ламиниране Топла Laminating Пошта, Вертикална Половина Писмо, 5 Мили 4.75 x 11.5 Инчи, Јасно Пластика

Buyers rating:
DEN 1651.20

Количина на стоки

Термички Ламиниране Папки со кружни Рабови за Безбедно Метрички 121mm x 292mm и 125 microns дебели.Вклучува најмалку 1 силикони обложени laminating превозникот за Laminators дека Ги Прифати. 100 Орегон Ламиниране вертикална половина писмо, големина laminating пошта 4-3/4 x 11-1/2-инчен обично се користи за пијат менија, вински листи, знак, заштита на листови хартија и многу повеќе.Овие термички ламиниране џебови се 5 мили дебели на секоја размавта. 5 мили е еден од најпопуларните избори за цврстина и заштита и компатибилна со речиси секој термички торбичка laminator на пазарот.Лепило станува јасно кога топлина активиран.КАРАКТЕРИСТИКИ : Висок гланц brightens бои dramatically Includes најмалку 1 силикони обложени laminating превозникот за laminating машини кои прифаќаат them Rounded Агли за Безбедно и Професионални Finish Metric големина : 121mm x 292mm и 125 microns thick Compatible со сите термички торбичка laminators способен за запечатување 5 мили дебели пошта Максимална лист големина препорачува за оваа торбичка е 4-1/2 x 11-1/4-инчен (може да биде помалку или повеќе мали листови) да се обезбеди стандарден граница на ламинатни околу сите страни на вашиот лист Забелешка : Индустриски стандардна спецификација за 5 мили laminating пошта е 5 мили на секоја размавта за вкупно 10 мили додаден на вашиот лист хартија.Исто така, 1 мили е еднаква на 1/1000th од очигледна (или 25 microns метрички).Индустријата повици овие пошта, но сепак тие се снабдени на само една предност, наместо на три (како датотека папка).Answer : ___________________________ Note : Сите laminating пошта НЕ се исти, особено во јасност и поврзување.Нашите ламиниране пошта не се седи на полица за години, па лепило е свеж.Ова значи лепило може да се топи побрзо од другите брендови.За оние laminators со контрола на брзината, овие може да се печат побрзо.За оние laminators со контрола на температурата, овие не може да бара колку топлина.Се инсистира на Орегон Ламиниране laminating пошта.Прифати ништо помалку.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Vollmer 45607 Возило депо со анекс куќи
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Vollmer 45607 Возило депо со анекс куќи

Автентични дизајн и квалитет.Бродови од сад.Точновоживот детали.За модел воз распоред и dioramas.Производи

DEN 1435.20