• Неодамнешно
Грнчарството Sculpting Сет, Пластични ги Задоволат Вашите DIY Керамика Глина Алатка, Дрво за Глина Боја

Грнчарството Sculpting Сет, Пластични ги Задоволат Вашите DIY Керамика Глина Алатка, Дрво за Глина Боја

Buyers rating:
DEN 551.76

Количина на стоки

Различни форми на алатки за да ви помогне со вашиот уметничка креација или дизајн.Обезбедува спектар на различни резба форми за да ви даде поголема флексибилност во вашите дизајни.Одлично за глина, боја, пена занаети, дрво модели, уметнички проекти, скулптури и други занает проекти. 25pcs алатки може да ги исполни вашите DIY или професионално врежан глина потреби.Дрвена рачка, површината е внимателно полиран, мазна и удобно да се одржи. 1. Одлично за глина, боја, пена занаети, дрво модели, уметнички проекти, скулптури и други занает проекти.2. Дрвена рачка, површината е внимателно полиран, мазна и удобно да се одржи.3. Различни форми на алатки за да ви помогне со вашиот уметничка креација или дизајн.4. 25pcs алатки може да ги исполни вашите DIY или професионално врежан глина потреби.5. Обезбедува спектар на различни резба форми за да ви даде поголема флексибилност во вашите дизајни.

Карактеристики на стоката

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Clay Sculpting Tool
Material:
Wood & Plastic
Silicone Pen:
Approx. 17cm / 6.7in
Yellow Plastic Pen :
Approx. 15cm / 5.9in
Wood Color Steel Ball Pen:
Approx. 13.5cm / 5.3in
Black Plastic Pen:
Approx. 16cm / 6.3in
Blue Ballpoint Pen:
Approx. 13cm / 5.1in
Usage:
Ceramic Tools
Package List:
5 * Silicone Pen :
7 * Yellow Plastic Pen :
5 * Wood Color Steel Ball Pen :
4 * Black Plastic Pen :
4 * Blue Ballpoint Pen :
1. Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Купувачи како што сакаат

Fellowes 52041 Laminating Пошта 7mil 11 1/2 x 9 100/Пакет
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Fellowes 52041 Laminating Пошта 7mil 11 1/2 x 9 100/Пакет

Се продаваат како 100 / Пакет.Премиум материјали се обезбеди јасна, трајни резултати.Лесен за користење; м

DEN 1337.52