• Неодамнешно
YXYX Заварување Машина 2 во 1 Rework Станица на Топол Воздух Пиштол Desoldering Лемење Станица Железо 995D Desoldering Станица Преносни, Мулти-Функција

YXYX Заварување Машина 2 во 1 Rework Станица на Топол Воздух Пиштол Desoldering Лемење Станица Железо 995D Desoldering

Buyers rating:
DEN 11256.96

Количина на стоки

БРЗО ЗАГРЕВАЊЕ ДО】- Ова никел-хром греење жица, скелет спирала ликвидација за повисока термичка ефикасност, стабилни, шок-доказ и анти-штрајк способност, подолг сервисен живот. 【ПРЕЦИЗНА КОНТРОЛА на ТЕМПЕРАТУРАТА】- Затворен циклус сензор; Microcomputer ПИД контрола; следење на ветрот температура секој 200ms; сите тие да се постигне прецизна контрола на температура. 【ИНТЕЛИГЕНТНИ ЛАДЕЊЕ】- Костец со рачка, системот може брзо да влезат во работен режим.Кога дршката е да се врати на рачка рамка, системот ќе влезе во режим на државата. 【ТРАЈНИ BRUSHLESS ФАН】- воздухот е мека и silent.Стандардна услуга живот на вентилаторот е 300,000 часа.Ветрот е мека, воздухот е дури, и обемот на воздухот е 120 L/минути. 【РАЗНОВИДНА ПРИМЕНА】- Дизајниран за лемење SOIC, ЧИП, QFP, PLCC, BGA и други температура чувствителни компоненти, основна алатка за мобилен телефон на поправка, лаптоп поправка, или кола лемење. 995 D rework станица е дизајниран за desoldering без да се доведе.Тоа го користи најновиот microcomputer процесор ПИД програма за контрола на технологија за прецизно да се пресмета и производство на правото температура за воздушен пиштол излез.Брза температура прилагодување, стабилен воздух излез се направи најдобриот избор за вашата топлина работа станица потреби.Specifications Output Моќ : 720 WType на Пумпа &Airflow Brushless фан со мека air Noise : Помалку од 45d BWork Средина : 0~40℃Чување влажност : 35%~45%Воздушен Пиштол Температура Опсег : 100 ℃ до 480 ℃Железо Температура Опсег : 200 ℃ до 480 ℃Проток на Воздух : Max. 120 L/min Package Content1 x Desoldering Station1 x Воздушен Пиштол Handle1 x Заварување Iron3 x Млазници (5mm, 8mm, 10мм).

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Земјата дупчалка со спирална бургија Адаптер Плоштад Главата DEALPEAK Метал 4 Јами Вежба Малку Адаптер за Електрична
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Земјата дупчалка со спирална бургија Адаптер Плоштад Главата DEALPEAK Метал 4 Јами Вежба Малку Адаптер за Електрична

Овој адаптер може да се поврзете на електрична чекан и земјата дупчалка со спирална бургија.Професиона

DEN 302.16