• Неодамнешно
AFD Дома 12013957 Сребро Антички Мал Овална Таванот Medallion

AFD Дома 12013957 Сребро Антички Мал Овална Таванот Medallion

Buyers rating:
DEN 624.00

Количина на стоки

БРОДОВИ СОСТАВУВААТ И PREFINISHED.Помалите Антички Сребрен Овална Таванот Medallion понуден е од Ремек-дело на Калапи, поделба на AFD Дома.Ексклузивно новиот нудат на пазарот, со цел да се воздигне на Денешниот повеќето модерни дневна простори со дефиниран дефиниција и убавина.Големината и овална форма нуди многу апликации за користење.Сребрениот финиш и antiqued влијае на околу надворешниот рамка привлекува внимание на детали и богат внатрешен поле.Заедно тие нудат дизајн решение за да се задоволат растечките трендови на овие популарни тонови.Оваа 3 димензионални таванот coffer ќе додадете убавина за сопственикот да уживаат, како и вредноста на вашиот имот инвестиции.Пред да Ремек-дело Калапи е создавањето на оваа серија единствениот начин да имале напредна таванот со ова ниво на дизајн, би биле многу скапи прилог и е сопственик подготвени да ги преземат на елаборат за инсталација проект, бара столари, finishers и во некои случаи дури и уметници.Инсталацијата не е лесно, како на надворешниот прстен е создаден со повремени простори специјално дизајниран како локации се потребни за инсталирање на едноставна празен ѕид подлога.Објектот доаѓа целосно да заврши надвор од пакетот а е создаден со користење на лесна тежина, трајни стиропор.Најновите и најдобрите решение на пазарот за додавање архитектонски детали на обичен таванот кој исто така додава крунисување елеганција да Лустерот Инсталација.Целокупната мерења се 43. 00 х 2. 50 x 32. 00. Празен ѕид подлога не се обезбедени.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат