• Неодамнешно
Kichler Lacey 20 4 Светлина Полу Рамна со Сатен Гравирани Случаи Опал Внатрешна Diffusers и Бело, Проѕирни Organza Надворешниот Сенка во Античкиот Pewter

Kichler Lacey 20 4 Светлина Полу Рамна со Сатен Гравирани Случаи Опал Внатрешна Diffusers и Бело, Проѕирни Organza

Buyers rating:
DEN 13199.76

Количина на стоки

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Кисна малку на домот pizzazz во вашиот простор со оваа ретро дизајн во Olde Бронза, која беше инспирирана од убаво обликувани гроздобер парфем шишиња.Оди добро со различни стилови, од традиционалните да преодни и модерна слично.Совршена во текот на кујната или трпезарија маса, островот, или бар.Се прошири координирана се погледне низ вашиот дом со оваа колекција е друга казна тела, како и, вклучувајќи разни приврзоци и суета светла.Обезбедува амбиентниот светлосни на целата соба.Она што е во Кутијата : (1) Монтажа на Рака, Рака за Монтажа Завртки, Монтажа Завртки, Lockwasher, Дупчиња Knurl До Заклучување Копчиња, Жица Ореви, Finial, Трим, Хексадецимален Орев, се Покријат Брадавиците и (1) Стакло Сенка.Сијалица(s) не се вклучени.Чистење инструкции : Се одредени на електрична струја е исклучен пред чистење.Чисти метални компоненти со мека крпа навлажнета со благ течен сапун решение.Ги чисти и удар со многу мека сува крпа.Трае четири средни E26 до 100 W сијалица противвредност.Опис на производот На Lacey 20" 4 светлина полу флеш карактеристики класичен изглед со своите Венецијански детали на криви во Античкиот Pewter заврши и сатен гравирани случаи опал внатрешна diffusers и бело, проѕирни organza надворешниот сенка.На Lacey полу рамна е совршен во неколку естетски средини, вклучително и преодни и традиционалните.Од Производителот Крај : Антички Pewter, Сенка : Бела Проѕирен Organza, Стакло : Сатен-Гравиран Случаи Опал, Сијалица : (3)100w A19 Med F Incand На Kichler Lacey 3-светло полу-рамна нуди прекрасен контраст, melding шармот на Olde Светот стил со чиста денешна материјали.Таа започнува со крај и храбар, unadorned заоблени-рака стил.Тоа завршува со авангардата двојно нијанси направени од декоративни meshed екрани и опал внатрешно стакло.Резултатот е повеќенаменска тела да може да се надополнуваат речиси секој дом décor.Answer : ___________________________ Note : Тела бара снабдување со жица оценет за најмалку 75 Degree C (167 Degree F).

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат